120 nowych miejsc pracy w Lublinie

Niemiecka firma ABM Greiffenberger, specjalizująca się w produkcji silników elektrycznych i skrzyń biegów, otworzy nowy zakład w Lublinie. Zakład ma ruszyć w pod koniec tego roku i zatrudnić około 120 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

120 nowych miejsc pracy w Lublinie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

18 kwi 2013 20:25


Spółka ABM Greiffenberger podpisała umowę najmu powierzchni produkcyjno-magazynowej i biurowej w kompleksie Wikana Biznes Park, w Podstrefie Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec - poinformowała w czwartek w komunikacie rzeczniczka prezydenta Lublina Beata Krzyżanowska.

ABM Greiffenberger obecnie jest w trakcie procedury uzyskiwania zezwolenia ministra gospodarki na prowadzenie działalności w SSE Euro-Park Mielec, będzie 21. inwestorem w Podstrefie Lublin.

ABM Greiffenberger zamierza przenieść do Lublina montaż silników elektrycznych oraz niektóre procesy produkcyjne dotychczas prowadzone w zakładzie w Plauen.

"Lublin jest dla nas atrakcyjną lokalizacją ze względu na potencjał rozwojowy rynku, wykwalifikowaną kadrę oraz stale poprawiającą się infrastrukturę transportową. Zakład w Lublinie zostanie zintegrowany z naszym globalnym łańcuchem dostaw i wzmocni naszą pozycję renomowanego dostawcy wydajnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie techniki napędowej dla wiodących na rynku firm" - powiedział cytowany w komunikacie Robert Lackermeier, dyrektor wykonawczy ABM Greiffenberger Antriebstechnik GmBH.

"Jestem przekonany, że ta inwestycja przyczyni się do rozwoju gospodarczego miasta i regionu. Firma jest renomowanym dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla wielu istotnych firm, dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało nam się zwrócić uwagę ABM Greiffenberger na Lublin" - podkreślił prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

ABM Greiffenberger wytwarza rocznie około 300 tys. układów napędowych. Obecnie ma trzy zakłady produkcyjne oraz spółki zależne i partnerów we wszystkich najważniejszych krajach uprzemysłowionych. Od kilku dziesięcioleci specjalizuje się w produkcji napędów do podnośników i wózków widłowych. W ostatnich 15 latach koncentruje się na zagadnieniach związanych z technologią środowiskową i wydajnością energetyczną, w tym m.in. e-mobilnością, logistyką magazynowania, rozwiązaniami napędowymi dla instalacji grzewczych na biomasę i systemami przesyłowymi dla elektrowni wiatrowych.

ABM Greiffenberger wchodzi w skład rodzinnego holdingu przemysłowego Greiffenberger AG, który oferuje na całym świecie rozwiązania w zakresie techniki napędowej, taśm tnących, precyzyjnych taśm stalowych oraz technologii renowacji rurociągów. Greiffenberger AG jest notowana na giełdzie od 1986 r., zatrudnia na całym świecie około 970 osób. Przychody Grupy Greiffenberger w ubiegłym roku wyniosły 158 mln euro.

Budowa kompleksu Wikana Biznes Park rozpoczęła się w ubiegłym roku. Będzie się on składał z parku logistycznego oraz centrum biurowego o łącznej powierzchni ponad 28 tys. metrów kwadratowych. Inwestorem jest Wikana Invest, spółka zależna Grupy Kapitałowej Wikana, jednego z największych developerów działających w południowo-wschodniej Polsce. Wyłącznym agentem przy komercjalizacji kompleksu Wikana Biznes Park jest firma doradcza Cushman & Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.