12 kandydatów w konkursie na członka zarządu TVP

Jak poinformowała w piątek, 20 listopada rada nadzorcza Telewizji Polskiej, do konkursu na dwóch członków zarządu zgłosiło się 12 kandydatów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

12 kandydatów w konkursie na członka zarządu TVP

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

20 lis 2015 14:50


Termin składania zgłoszeń upłynął w środę 18 listopada, jednak rada nadzorcza otworzyła koperty złożone przez kandydatów na piątkowym posiedzeniu.

O dwa stanowiska w zarządzie publicznego nadawcy w kolejnym etapie konkursu będą ubiegać się: Marcin Peresada, Jacek Białek, Dariusz Zawiślak, Wojciech Kaczorowski, Paweł Pajor, Marek Mazur, Mirosław Chomicz, Piotr Pasiński, Stanisław Wójcik, Marcin Wolski, Mariusz Wyżycki i Liliana Otręba.

Rada nadzorcza TVP w swoim komunikacie zaznaczyła też, że z uwagi na braki formalne w niektórych aplikacjach, zgodnie z obowiązującym regulaminem, niektórzy kandydaci zostaną wezwani do ich uzupełnienia.

Po uzupełnieniu formalności, rada przejdzie do merytorycznej oceny zgłoszeń. Wyłoni w ten sposób kandydatów, którzy przejdą do ostatniego etapu konkursu - publicznych przesłuchań. Na końcu, decyzję o powołaniu lub odrzuceniu dwójki zarekomendowanych przez radę kandydatów, podejmie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Rozpoczęty 3 listopada konkurs na dwóch członków zarządu Telewizji Polskiej, według wcześniejszych deklaracji ma się zakończyć do końca roku. Konieczność uzupełnienia zarządu, wynika z odrzucenia przez KRRiT kandydatur Wiesława Roli i Mariana Zalewskiego w poprzednim konkursie.

Do zakończenia postępowania, funkcję jednoosobowego zarządu TVP pełni prezes Janusz Daszczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.