10 wyzwań przed którymi staną pracodawcy w 2014 r.

Bezrobocie będzie spadać, płace nieznacznie wzrosną, powstaną nowe miejsca pracy. Czego jeszcze mogą oczekiwać pracodawcy i pracownicy w 2014 r.? Przedstawiamy prognozę 10 największych wyzwań na rynku pracy przygotowanych przez ekspertów Work Service.

Autor: jm 2 sty 2014 10:26

REKLAMA

GOSPODARKA

2014 r. nie będzie gorszy od poprzedniego. Wzrost PKB zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej przełoży się na większą produkcję, a w raz z nią na utrzymanie lub utworzenie nowych miejsc pracy. Przyspieszenia nabierze także gospodarka europejska, zwłaszcza u naszych zachodnich sąsiadów, Niemiec.

Ożywienie gospodarcze będzie sprzyjało wzrostowi konsumpcji, a także powstaniu nowych inwestycji budowlanych. To dobra perspektywa zarówno dla polskiego eksportu, jak i Polaków planujących pracę za niemiecką granicą. Starania polskiego rządu w kierunku pozyskania nowych rynków eksportowych powinny wzmocnić rodzimą produkcję. Impulsem do wzrostu gospodarczego będą również środki unijne do wykorzystania na rozwój - ponad 70 mld euro dotacji do wydania w latach 2014-2020.

- To będzie dobry rok dla polskiej gospodarki. Na przyspieszeniu skorzystają nie tylko pracodawcy, ale i pracownicy. Spodziewamy się, że rozpęd jakiego nabierze gospodarka w 2014 r. zaowocuje większym zapotrzebowaniem na nowych pracowników - prognozuje Tomasz Misiak, prezydent Rady Nadzorczej Work Service.

fot. fotoliaREKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.