10 najbardziej zagrożonych zawodów

Serwis CareerCast stworzył listę 10 najbardziej zagrożonych zawodów. Przedstawiciele których profesji muszą martwić się o swoją pracę?

Autor: Justyna Koc 5 wrz 2014 6:21

REKLAMA

Listonosz

Z raportu CareerCast  wynika, że jeśli chodzi o osoby dostarczające przesyłki pocztowe to do 2022 r. spadnie zatrudnienie aż o 28 proc.

Ludzie piszą coraz mniej listów. Wolą wysłać e-maile lub wiadomości na Facebooku czy Twitterze. Nawet rachunki, które do niedawna były przesyłane wyłącznie tradycyjnymi listami, można dzisiaj otrzymywać drogą elektroniczną. (Fot. PTWP)


Puls HR Puls HR

10 najbardziej zagrożonych zawodów


REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Kola 2014-10-02 11:58:46

Potrzebna jest zmiana systemu. Automatyzacja winna oszczędzać czas pracowników, którzy powinni pracować krócej ale za jednostkowo wyższą kwotę. Automatyzacja nie powinna przyczyniać się jedynie do wzrostu zysku własiccieli pzredsiębiorstw, ale odbijać się pzoyctywnie na czasie i portfelu pracowników. Dzięki wszelkiego rodzaju maszynom, robotem automatom ludziom generanie powinno żyć się lepiej. Powinna zatem rosnąć stawka godzinowa przy krótszym czasie pray. Oczywicie powinno to być z korzyścią dla pracodawcy, ale nie taką, że tylko on czerpie zyski na innowacjach. Im szybciej zrozumieją to politycy tym lepiej. To kwestia opowiednich reglacji.