×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

10 lat Infosysu w Łodzi. Centrum planuje zwiększyć zatrudnienie o 400 osób

  • Autor: PAP/JS
  • 10 paź 2017 16:36

Infosys Poland, jedna z największych w Polsce firm działających w sektorze usług dla biznesu, planuje zwiększyć zatrudnienie o 400 osób. Obecnie w działającym od 10 lat w Łodzi centrum kompetencyjnym pracuje 2700 specjalistów z 72 krajów.

10 lat Infosysu w Łodzi. Centrum planuje zwiększyć zatrudnienie o 400 osób
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Obecna na konferencji prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zaznaczyła, że dzięki 10-letniej obecności Infosysu, Łódź stała się miastem kosmopolitycznym.

• Jak tłumaczyła, wielu zatrudnionych przez spółkę obcokrajowców związała się z Łodzią na dłużej, co pokazuje, że Łódź staje się metropolią.

O dotychczasowych osiągnięciach dostawcy usług outsourcingowych, konsultingowych i technologicznych dla klientów z całego świata oraz planach rozwoju poinformowała dyrektor zarządzająca Infosys Poland Agnieszka Jackowska-Durkacz podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji 10-lecia działalności spółki w Łodzi.

"Dokładnie w październiku 2007 r. działające w Łodzi centrum usług Philipsa zostało przejęte przez Infosys. Wówczas liczyło ono 800 pracowników, z których ponad 300 jest z nami do dziś i stanowili oni kluczową grupę dla startującej właściwie firmy" - przypomniała.

Jak podkreśliła, obecnie łódzkie centrum zatrudnia 2700 specjalistów z 72 krajów. Wskazała, że świadczą oni usługi biznesowe i informatyczne w 22 językach dla 25 klientów ze 108 państw.

"Nie są to już tylko usługi transakcyjne, co staramy się podkreślać, a coraz częściej zaawansowane procesy oparte na wiedzy, jak np. obsługa VAT, podatków, audyt wewnętrzny, konsulting, doradztwo strategiczne, a ostatnio big data. Zaczęliśmy również wchodzić w obszar procesów technologicznych, jak chociażby budowanie zaawansowanych aplikacji" - wyjaśniła dyrektor łódzkiego centrum.

"Nie chcemy na tym poprzestać i robimy już plany na następną dekadę" - zaznaczyła.

"To chociażby wejście w Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, w związku z czym zadeklarowaliśmy zatrudnienie kolejnych 400 osób. Ta rekrutacja rozłożona jest na kilka lat i będziemy poszukać m.in. deweloperów oraz analityków. Cały czas rekrutujemy też osoby w związku z bieżącą działalnością - naszym nowym obszarem działania są usługi dla sektora finansowego, m.in. dla banków" - poinformowała dyrektor Jackowska-Durkacz.

Obecna na konferencji prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zaznaczyła, że dzięki 10-letniej obecności Infosysu, Łódź stała się miastem kosmopolitycznym. Jak tłumaczyła, wielu zatrudnionych przez spółkę obcokrajowców związała się z Łodzią na dłużej, co pokazuje, że Łódź staje się metropolią.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 10 lat Infosysu w Łodzi. Centrum planuje zwiększyć zatrudnienie o 400 osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA