1 tys. pracowników BBC straci pracę. Głównie menedżerowie

Większość zwolnień w BBC dotyczy stanowisk menedżerskich, co ma m.in. doprowadzić do uproszczenia struktury w firmie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

1 tys. pracowników BBC straci pracę. Głównie menedżerowie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

2 lip 2015 19:51


Korporacja BBC poinformowała w czwartek (2 lipca) o planowanej likwidacji ponad 1000 miejsc pracy z powodu spodziewanego spadku wpływów z abonamentu, które stanowią główne źródło finansowania.

"Według prognoz na lata 2016-2017, wpływy z abonamentu będą mniejsze o 150 milionów funtów niż było to oczekiwane w 2011 roku" - głosi oświadczenie BBC. Dyrektor generalny Tony Hall wyjaśnił, że widzowie coraz częściej oglądają programy w internecie lub na urządzeniach mobilnych; spada też liczba gospodarstw domowych, w których nie ma telewizora.

W Wielkiej Brytanii opłata abonamentowa wynosi 145,5 funta rocznie.

Założony w 1922 roku nadawca radiowo-telewizyjny, który zatrudnia obecnie ponad 16,6 tys. ludzi, podkreślił, że większość zwolnień dotyczy stanowisk menedżerskich, co ma m.in. doprowadzić do uproszczenia struktury.

Czytaj też: Wielka Brytania: BBC przekaże uczniom milion komputerów

W ostatnich latach BBC już zwolniła tysiące pracowników w ramach planu oszczędności w wysokości 800 milionów funtów, rozpoczętego w 2010 roku.

Równolegle BBC wyprzedaje majątek, aby ograniczyć m.in. koszty związane z utrzymaniem nieruchomości. W czerwcu BBC informowała, że od 1998 roku liczba należących do grupy nieruchomości zmniejszyła się o 40 proc.

Sprzedaż majątku, redukcja zatrudnienia i kosztów administracyjnych, a także sprzedaż niektórych praw telewizyjnych do transmisji sportowych "umożliwią oszczędność ponad 1,5 mld funtów rocznie do 2017 roku" - zaznaczyła w czwartek BBC.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.