Związkowcy: Współpraca z PZL-Świdnik to nowe miejsca pracy w Łodzi

Związkowcy ze Świdnika popierają walkę załogi zakładów w Łodzi o miejsca pracy. - Łodź to główny partner PZL-Świdnik w razie wybrania śmigłowca AW149 w przetargu MON, a utworzone dzięki temu miejsca pracy będą trwalsze niż obiecywane przez Airbus Helicopters - napisali w liście do pracowników WZL1 w Łodzi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy: Współpraca z PZL-Świdnik to nowe miejsca pracy w Łodzi

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 cze 2015 12:28


List przeczytali związkowcy ze Świdnika na konferencji prasowej w środę (10 czerwca) przed zakładami PZL-Świdnik. Został on wystosowany w związku z marszem w obronie miejsc pracy organizowanym w środę w Łodzi. W liście podkreślono, że PZL-Świdnik zaoferował w przetargu zobowiązania offsetowe na łączną kwotę niemal 4 mld euro, w tym transfer technologii remontów i serwisu dla zakładów WZL1 w Łodzi i Dęblinie o wartości 720 mln euro.

Współpracy z PZL-Świdnik da trwalsze miejsca pracy

"Oferowany offset ze strony Świdnika, według naszej obecnej wiedzy, jest najkorzystniejszy dla łódzkich zakładów WZL1" - napisali związkowcy ze Świdnika.

"Nie jest prawdą, że tylko wygrana Airbus Helicopters da nowe miejsca pracy w WZL1. Co więcej, uważamy, że miejsca pracy utworzone w ramach współpracy z PZL-Świdnik byłyby o wiele trwalsze od tych, które wynikają z obietnic AH" - przekonują w liście związkowcy ze Świdnika.

Jak wyliczyli w liście związkowcy PZL-Świdnik oferuje też zobowiązania offsetowe w zakresie transferu technologii remontów i serwisu dla zakładów WZL2 w Bydgoszczy o wartości około 100 mln euro, dla zakładów WZE Zielonka k. Warszawy - około 270 mln euro oraz Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w Warszawie - ponad 60 mln euro.

Ponadto PZL-Świdnik obiecuje produkcję komponentów do struktur lotniczych w Fabryce Broni w Radomiu o wartości offsetowej około 45 mln euro, utworzenie Funduszu Rozwoju Przemysłu Lotniczego wspólnie z ARP - 50 mln euro i transfer technologii serwisu i utrzymanie systemów uzbrojenia strzeleckiego dla ZM Tarnów - 40 mln euro.

Odrzucenie oferty spowoduje zwolnienia

Odrzucenie oferty PZL-Świdnik spowoduje redukcję zatrudnienia o około 800 osób spośród prawie 3,3 tys. obecnie zatrudnionych, co jest "ogromną liczbą w prawie 40-tysięcznym mieście" - napisali związkowcy.

Przewodniczący NSZZ "S" w PZL-Świdnik Andrzej Kuchta powiedział, że świdniccy związkowcy popierają walkę załogi zakładów w Łodzi o miejsca pracy. "Chcemy ich uświadomić, że nie jesteśmy przeciwko nim. Chętnie się spotkamy z reprezentacją zakładów WZL1 w Łodzi, aby porozmawiać z nimi bezpośrednio" - powiedział Kuchta.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Joker 2015-06-15 11:14:01

Niech nie narzekają. Rosnieft z Rosji chce kupic na pniu 150 sztuk śmigłowców z Augusta-Westland.

kibic 2015-06-10 17:26:35

I proszę, związkowcy się uczą kolejnej nowomowy! Teraz będą trwalsze stanowiska pracy, co dzień to coś nowego tyle że wcale nie mądrzejszego...