Związkowcy Lotosu: Plany zmiany prezesa są oburzające

• Minister skarbu Dawid Jackiewicz planuje odwołanie Pawła Olechnowicza ze stanowiska prezesa grupy Lotos. Na 13 kwietnia zwołano radę nadzorczą w tej sprawie.
• Wszystkie ważniejsze centrale związkowe koncernu napisały list do Ministerstwa, protestując w tej sprawie.
• Zdaniem związkowców informacje na temat możliwej zmiany kierownictwa są oburzające.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy Lotosu: Plany zmiany prezesa są oburzające

PODZIEL SIĘ


Autor: Jakub Prokop

4 kwi 2016 10:16


30 marca na biurko ministra skarbu Dawida Jackiewicza, a także do premier Beaty Szydło, wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra finansów Pawła Szałamachy oraz przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego trafił oficjalny list związków zawodowych Lotosu w sprawie planowanego odwołania prezesa spółki Pawła Olechnowicza.

Wieloletniego szefa koncernu chce odwołać minister skarbu. Jak informuje RMF FM, jako jego następcę wskazuje się posła Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Jaworskiego - w przeszłości prezesa Stoczni Gdańsk.

Poparcie pracowników

– W naszym stanowisku chodzi nie tyle o obronę prezesa, co o to, żeby nie robić gwałtownych zmian – wyjaśnia wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Grupie Lotos Grzegorz Szade.

– Jeśli grupa jest zaawansowana w temacie inwestycji, to każde zmiany są groźne – dodaje przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Obrony Pracowników Grupy Lotos Zbigniew Wyka.

Co więcej, jego zdaniem załoga Lotosu popiera działania Olechnowicza.

– Nasz list nie jest ukłonem w stronę prezesa, ale docenieniem jego zasług jeżeli chodzi o rozwój firmy pod każdym względem – wielkości produkcji, wielkości sprzedaży, wielkości przerobu. A propozycje nominacji nowego prezesa też są, delikatnie mówiąc, kontrowersyjne. Jednym z proponowanych kandydatów jest poseł Jaworski – wystarczy spojrzeć na jego działania w Stoczni Gdańsk – mówi Wyka.

– Prezes Olechnowicz ma poparcie załogi i jego praca przynosi efekty, ale jest zagrożony, bo wymiata się wszystkich. To są ruchy sięgające wysokiej kadry.

27 stycznia z rady nadzorczej Lotosu odwołani zostali: przewodniczący Wiesław Skwarko, wiceprzewodnicząca Agnieszka Trzaskalska, sekretarz Oskar Pawłowski oraz członkowie rady - Małgorzata Hirszel i Michał Rumiński.

Czytaj więcej: PiS ostro zamieszał w spółkach skarbu. Zmiany mogą sięgać głębiej niż się wydaje?

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ajatollah 2016-04-04 14:35:11

I to ma być dobra zmiana. Zwyczajna kacza prywata. Wynocha bandyci. Nie umiecie nic budowac tylko kraść. Wynocha powtarzam!