PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców opublikował raport dotyczący pięciu wyzwań dla Polski i rządu

  • PTWP - PulsHR
    PW
  • 27 lis 2019 13:07

Eksperci Związku Przedsiębiorców i Pracodawców przygotowali 250-stronicowy raport na temat największych wyzwań stojących przed Polską i rządem. Ich zdaniem to przede wszystkim usługi publiczne w zakresie opieki zdrowotnej, systemu edukacji, transformacji energetycznej, ochrony środowiska oraz infrastruktury. W opracowaniu dokładnie omówiono każde z pięciu wyzwań i zaproponowano konkretne rozwiązania.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców opublikował raport dotyczący pięciu wyzwań dla Polski i rządu
Adobe Stock
REKLAMA
  • ZPP podkreśla, że w ostatnich latach Polacy stali się znacznie zamożniejsi. - Wydaje się, że po osiągnięciu tego krótkoterminowego celu nadszedł czas na stawienie czoła znacznie poważniejszym wyzwaniom - uważa.
  • Według organizacji jakość przynajmniej części usług publicznych wciąż pozostawia wiele do życzenia, konieczna jest więc ich korekta, "żeby zaliczyć prawdziwy awans cywilizacyjny".
  • W opublikowanym właśnie raporcie ZPP proponuje rozwiązania dotyczące pięciu kluczowych wyzwań dla rządu. Opracowanie stanowiące pakiet pięciu dokumentów to efekt wielomiesięcznych prac ekspertów i konsultacji z wybranymi specjalistami zewnętrznymi.

Wspomniana przez ZPP kluczowa "piątka" to opieka zdrowotna, system edukacji, transformacja energetyczna, ochrona środowiska oraz infrastruktura. Ich wybór nazywa dość oczywistym z uwagi na fakt, że swego czasu PiS zdefiniował je na Kongresie w Katowicach. 

- Opieka zdrowotna znajduje się w permanentnym kryzysie, a może być jeszcze gorzej, ponieważ starzejemy się. Ochrona środowiska to temat, który jest bardzo wysoko na liście priorytetów polityki unijnej, a my wciąż nie mamy wypracowanego spójnego podejścia do tej kwestii. Bezpośrednio z nią związana jest również transformacja energetyczna, której musimy dokonać w ciągu najbliższych dekad. W obliczu zmieniających się parametrów geopolitycznych, kluczowego znaczenia nabierają duże inwestycje infrastrukturalne. W końcu, by zrealizować wszystkie ambitne plany, potrzebujemy dobrze wykształconego społeczeństwa - twierdzi Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Każda z zawartych w raporcie części zawiera diagnozę stanu obecnego i kluczowe rekomendacje na przyszłość wraz z uzasadnieniem. Eksperci związku są zdania, że ich realizacja może zaważyć na tempie rozwoju cywilizacyjnego Polski. 

Sprawdź też Związek Przedsiębiorców i Pracodawców krytycznie o postulatach nauczycieli.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców opublikował raport dotyczący pięciu wyzwań dla Polski i rządu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA