Zbliżają się zmiany kadrowe w grupie Azoty

Na 1 lutego zostało zwołane nadzwyczajne zgromadzenie akcjonariuszy Azotów. Jednym z punktów obrad są zmiany w radzie nadzorczej spółki. Czy ma to związek z nowym rządem?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zbliżają się zmiany kadrowe w grupie Azoty

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

5 sty 2016 8:01


Ubiegłoroczne zwycięstwo PiS pociągnęło za sobą wymianę całych zarządów w kluczowych spółkach pozostających pod kontrolą państwa. Zmieniły się zarządy Orlenu, PGNiG i większości spółek energetycznych. Spośród największych i najważniejszych firm w kraju wciąż nie zostały zmienione zarządy KGHM, Lotosu, PGE i właśnie Grupy Azoty.

Sytuacja w spółce jest stabilna. Chociaż czasem z przeszkodami, Azoty notują ciągły wzrost. Jednak polską tradycją jest „potrzeba posiadania w kierownictwie osoby, co do której minister skarbu ma pełnię zaufania”. Aby to nastąpiło, konieczne są najpierw zmiany w radzie nadzorczej firmy.

Warto podkreślić, że MSP pierwszej zmiany w radzie nadzorczej spółki już dokonało. Tuż przed świętami Przemysław Lis zastąpił w radzie Ewę Lis.

Obecnie rada nadzorcza spółki liczy dziewięć osób. Oprócz już wspomnianego Przemysława Lisa niezagrożona wydaje się być pozycja osób wybranych przez załogę. Wszystkie pozostałe muszą liczyć się z możliwością utraty stanowiska.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.