Zażegnana groźba strajku w chilijskiej kopalni KGHM

Doszliśmy do porozumienia w najbardziej spornych kwestiach - powiedział, cytowany przez chilijskie media Humberto Vidaurre, szef związków zawodowych, górników zatrudnionych w chilijskiej kopalni KGHM.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zażegnana groźba strajku w chilijskiej kopalni KGHM

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

2 lut 2015 12:49


Pod koniec stycznia załoga należącej do KGHM kopalni (45 proc. jest własnością japońskiego Sumimoto) odrzuciła propozycje zarządu dotyczące warunków układu zbiorowego.

Według gazety "El Mercurio" powodem protestu były tarcia dotyczące kwestii płacowych, a także socjalnych. Pracownicy chcą m.in. dodatkowych świadczeń z tytułu wykonywanej pracy. Załoga chciałaby również zwiększenia zaangażowania się właścicieli Sierra Gorda na rzecz społeczności lokalnej. Chodzi m.in. o kwestie dotyczące szkolnictwa i służby zdrowia.

Jak nas informowała polska spółka od początku z górnikami były prowadzone negocjacje.

- Liczymy na to, iż w trakcie tych negocjacji strony osiągną porozumienie i do zapowiadanego strajku nie dojdzie. Jednak trzeba brać pod uwagę także scenariusz przeciwny, że na tym etapie rozmów porozumienie nie zostanie osiągnięte - poinformował nas przed rozpoczęciem rozmów KGHM.

W weekend naszego czasu doszło do porozumienia. Warunki umowy nie zostały jednak upublicznione. Dla KGHM uspokojenie nastrojów to spory sukces. W obecnej dość trudnej sytuacji na rynku miedzi, zmniejszenie produkcji mogłoby się na naszej spółce bardzo niekorzystnie odbić.

Więcej czytaj na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.