×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zasłużeni dla rozwoju przedsiębiorczości otrzymali Wektory 2015

  • Autor: PAP/AS
  • Opublikowano: 17 sty 2016 8:45

Dziesięciu przedstawicieli nauki, biznesu i organizacji pozarządowych otrzymało w sobotę 16 stycznia Wektory 2015 – nagrody Pracodawców RP dla osób i instytucji, które działalnością w różnych dziedzinach gospodarki i życia społecznego przyczyniają się do tworzenia korzystnego klimatu dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

Zasłużeni dla rozwoju przedsiębiorczości otrzymali Wektory 2015
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Statuetki wręczano w sobotę w czasie uroczystej gali. „Zrównoważony, stabilny i długotrwały rozwój nigdy nie jest dziełem przypadku, ale opiera się na wytrwałej pracy i odważnie urzeczywistnianej wizji. Takie właśnie przesłanie wiąże się z wręczanymi dziś nagrodami Wektorów” – napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości.

Wektorem 2015 został nagrodzony prof. Mirosław Ząbek – kierownik Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Kapituła doceniła jego wybitne osiągnięcia w obszarze neurochirurgii, troskę o każdego pacjenta, a także pasję w realizacji swojego powołania.

 Za stworzenie jednego z najważniejszych w Polsce ośrodków akademickich oraz zbudowanie modelowej współpracy między nauką i biznesem nagrodę otrzymał prof. Andrzej K. Koźmiński – prezydent, Przewodniczący Rady Powierniczej Akademii Leona Koźmińskiego.

 Kazimierz Pazgan, właściciel Grupy Konspol, został nagrodzony za konsekwentną promocję polskich produktów na świecie oraz za przekształcenie lokalnej firmy drobiarskiej w potentata na skalę międzynarodową.

 Prezes spółki Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz, Tomasz Zaboklicki otrzymał Wektora 2015 „za skuteczną rywalizację z największymi producentami taboru szynowego na świecie w oparciu o polską myśl technologiczną”.

 Założyciela i prezesa firmy AB Andrzeja Przybyło nagrodzono za stworzenie największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej firmy dystrybucyjnej i jej sukces finansowy.

 Statuetki przyznano także przedstawicielom branży finansowej. Prezesowi VIVUS Finance Loukasowi Notopoulosowi za rozwiązania, które zmieniły polski rynek usług pożyczkowych, oraz za ich umiejętne łączenie z potrzebami klientów. Natomiast wiceprezesa mBanku Hansa-Dietera Kemlera doceniono za udział w tworzeniu pionierskich rozwiązań na rynku międzybankowym w Polsce.

 Wektora 2015 dostał także założyciel i prezes Stowarzyszenia Integracja Piotr Pawłowski. W uzasadnieniu decyzji wskazano na jego konsekwentną działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz szczególną troskę o ich należytą pozycję na rynku pracy.

 Nagrodzoną Wektorem 2015 firmą zostały Polskie Sieci Elektroenergetyczne za „Połączenie elektroenergetyczne Polska – Litwa”, służące budowie bezpieczeństwa energetycznego i konkurencyjności rynku.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zasłużeni dla rozwoju przedsiębiorczości otrzymali Wektory 2015
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA