Zarobki Polaków coraz wyższe. To przyciąga inwestorów z sektora motoryzacyjnego

• Przybywa zamożnych Polaków.
• Coraz więcej osób jest zainteresowana dobrami luksusowymi.
• Trend ten szczególnie jest widoczny w branży motoryzacyjnej - chętniej kupowane są droższe auta.
• Wyższe zarobki Polaków wpływają na inwestorów, którzy chętniej budują kolejne salony samochodowe w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarobki Polaków coraz wyższe. To przyciąga inwestorów z sektora motoryzacyjnego

PODZIEL SIĘ


Autor: Newsrm.tv/AT

5 lip 2016 9:46


- Z naszego doświadczenia wynika, że segment premium będzie się rozwijał. Nasze społeczeństwo jest coraz bogatsze i chętniej zmienia samochody na lepsze – mówi Marcin Słomkowski, prezes Inchcape Motor Polska.

O dobrej kondycji finansowej Polaków świadczą także wyniki raportu KPMG. W naszym kraju w ubiegłym roku było ponad 1 mln osób zamożnych. Warto także dodać, iż rynek aut luksusowych rozwija się, co przekłada się na liczbę sprzedanych aut. Ponadto, prognozy ukazują, iż do 2018 roku sprzedaż ta będzie systematycznie rosła.

Czytaj też: Branża motoryzacyjna potrzebuje pracowników

Skąd wzrosty w sektorze motoryzacyjnym? W Polsce panuje korzystna sytuacja rynkowa, a do tego przedsiębiorcy chętniej dostosowują się do potrzeb klientów. – Czynniki, które wpływają na sukces w sektorze motoryzacyjnym to jakość obsługi, a także dbanie o zadowolenie klienta. Przykładamy dużo wagi do elementów, które finalnie decydują, o tym, że gdy klient trafia już do naszego salonu, najczęściej decyduje się na zakup samochodu – wyjaśnia Marcin Słomkowski.

O dobrej kondycji finansowej Polaków świadczą wyniki raportu KPMG (Marcin Słomkowski, fot.newsrm.tv) O dobrej kondycji finansowej Polaków świadczą wyniki raportu KPMG (Marcin Słomkowski, fot.newsrm.tv)

Wyższe zarobki Polaków wpływają także na inwestorów, którzy chętniej budują kolejne salony. W Poznaniu rusza nowa inwestycja, powstanie salon BMW i Mini. – Województwo wielkopolskie stało się miejscem naszych planów gdyż to najlepiej rozwijająca się część naszego kraju, jesteśmy przekonani, że da nam możliwość szerszego rozbudowania działalności – komentuje Marcin Słomkowski.

Jaka przyszłość czeka segment premium? Wydaje się, iż będzie coraz lepiej. Marcin Słomkowski radzi. – Kluczem do sukces są inwestycje w salony głównie w dużych miastach oraz otwartość na nowe współprace przy bieżącej obserwacji i analizie rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.