Zagórowski o pracy w JSW: Dziś związkowcy zgadzają się na rozwiązania, które wcześniej odrzucali

- Dziś strona społeczna zgadza się na rozwiązania, które odrzucała wcześniej, kiedy my je proponowaliśmy. W tamtym okresie trudno jej było zrozumieć, że firma musi dostosować się do nowej rzeczywistości, której z polskiej perspektywy jeszcze wówczas nikt nie zauważał - mówi Jarosław Zagórowski, były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, obecnie prezes Huty Bankowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zagórowski o pracy w JSW: Dziś związkowcy zgadzają się na rozwiązania, które wcześniej odrzucali

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

16 sie 2016 9:10


Jak twierdzi w rozmowie z portalem Wnp.pl Jarosław Zagórowski, były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, obecnie prezes Huty Bankowej, symptomy spadki cen w branży JSW zauważyła dopiero po zakupie kopalni Knurów-Szczygłowice. Wówczas spółka zrezygnowała z zakupu euroobligacji i postawiła na plan oszczędnościowy, dostosowujący firmę do nowej sytuacji na rynku, która miała trwać przez kilka lat.

- Skończyło się to niezadowoleniem strony społecznej, kilkudniowym strajkiem i moim odejściem. Czas jednak potwierdził, że te działania musiały być wtedy uruchomione, aby dostosować spółkę do nowej rzeczywistości rynkowej - mówi Zagórowski.

Czytaj też: Zagórowski: W przeciwieństwie do związkowców menedżer jest rozliczany z prawdy

Dostosowanie spółki do sytuacji na rynku wydaje się naturalnym krokiem, ale nie dla wszystkich. - Strona społeczna zrozumiała to dopiero po czasie i dziś przy jej udziale przyjmowane są rozwiązania, które odrzucała wcześniej, kiedy my je proponowaliśmy - komentuje Zagórowski.

- W tamtym okresie trudno jej było zrozumieć, że firma musi dostosować się do nowej rzeczywistości, której z polskiej perspektywy jeszcze wówczas nikt nie zauważał. Nam pokazali ją zagraniczni analitycy - dodaje.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ja 2016-11-15 00:25:29

Hipokryzja,to na dzień dzisiejszy 20 000 tyśięcy za przyjęcie do JSW,np. Do KW.K. " Budryka " .Jedność lub grzybek ci to zatałwi.Weź 20 000 lub 50 000 tyśięcy i jutro robisz pod Budynkiem 😀

AL 2016-08-16 17:27:40

Panie Jarosławie JSW jako spółka niedoinwestowana nie powinna trafić na giełdę w lipcu w2011 . Również warunki pożyczki na zakup Knurowa świadczą o braku kwalifikacji z waszej strony i Pana nieuzasadniona 300 procentowa podwyżka płacy obnaża szczyt hipokryzji

górnik jsw 2016-08-16 14:28:28

Dlaczego nikt nie zadł panu Zagórowskiego pytania czy poczówa się do wydawania lekką rękę miliony na bzdety ,sponsoring,doradców ,ubezpieczenia bezsensowne remonty ośrodków wypoczynkowych ,wykup i zburzenie diamentu itp.chciał większego wydobyć ,bo to nie on narażał życie tylko górnicy .to wszystko było kpiną sobie kupił kuloodporny samochud twierdząc że dba o swoje bezpieczeństwo a górnicy na dole jeżdzili zdewelowanymi becerami ,nosili materiał na plecach i jedyne co się liczyło to WĘGIEL .Długo by wymieniać ale to nie czas i miejsce.