Zachodniopomorskie: Szansa na 100 nowych miejsc pracy

Kolejna firma chce inwestować w podstrefie "Koszalin" Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Viking Windows zamierza zainwestować wydać w Koszalinie na swoją inwestycję nawet 5 mln zł i utworzyć docelowo sto miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zachodniopomorskie: Szansa na 100 nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

6 lis 2014 19:45


Spółka kupiła w strefie nieco ponad pół hektara - poinformowały służby prasowe prezydenta miasta.

Inwestor zamierza w ciągu dwóch lat zbudować zakład zajmujący się produkcją stolarki drewnianej. Będzie to drugi zakład tej firmy w Koszalinie. Przedsiębiorstwo produkuje na rynek krajowy i zagraniczny, wysyła swe produkty m.in. do Włoch, Francji.

- Chcemy produkować i zwiększać naszą konkurencyjność na jeszcze większą skalę przy użyciu coraz nowszych i bezpieczniejszych urządzeń oraz technologii, tworząc również stanowiska pracy dla niepełnosprawnych - podkreślił współwłaściciel firmy Krzysztof Procz.

Czytaj też: Geblewicz: Przepisy o płacy minimalnej nic nie dają

Jak przypomniał prezydent Koszalina Piotr Jedliński, w podstrefie grunt kupiły już 22 firmy. - Ostatnio odnotowujemy duże zainteresowanie podstrefą w Koszalinie. To m.in. efekt inwestycji, które miasto w niej podejmuje, m.in. w infrastrukturę - zaznaczył.

Miasto powołało też pełnomocnika, który opiekuje się inwestorami w strefie.

Podstrefa Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej funkcjonuje na powierzchni 114 ha. Trwa procedura związana z jej poszerzeniem o tereny o łącznej powierzchni nieco ponad 45 ha. Trwają też rozmowy z kolejnymi firmami, które zamierzają nabyć grunt w najbliższym okresie.

Czytaj też: W zachodniej części Polski zarabia się dużo więcej niż we wschodniej

W strefie łącznie pracuje ponad 1600 osób.

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE) to ponad 816 ha gruntów pod inwestycje, zlokalizowanych w 15 miejscach w dwóch województwach: pomorskim (Słupsk-Włynkówko, Słupsk-Westerplatte, Redzikowo, Wieszyno, Ustka, Debrzno i Czarne) i zachodniopomorskim (Koszalin, Szczecinek, Wałcz, Polanów, Laski Koszalińskie, Tychowo, Karlinko oraz Kalisz Pomorski).

SSSE wydała dotychczas 121 zezwoleń na działalność, z czego ok. 90 jest aktywnych. W strefie funkcjonuje obecnie 58 firm, zatrudniających 3515 pracowników. Łączne nakłady w SSSE wyniosły 1,23 mld zł. 20 firm, które otrzymały zezwolenia na działalność w strefie w roku 2014, zadeklarowało inwestycje na poziomie 765 mln zł i utworzenie 417 nowych miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.