×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zachodniopomorska Indyjska Izba Gospodarcza będzie współpracować ze stanem Maharasztra

Ponad 140 polskich przedsiębiorców należy do Zachodniopomorskiej Indyjskiej Izby Gospodarczej. Nowo powołana instytucja będzie współpracowała z najbogatszym stanem w Indiach Maharasztra – zapowiedział prezes izby Mariusz Łuszczewski.

Zachodniopomorska Indyjska Izba Gospodarcza będzie współpracować ze stanem Maharasztra
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• W izbie zrzeszone są m.in. firmy transportowe, spożywcze, medyczne, logistyczne oraz informatyczne. W grudniu br. izba uzyskała wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym.

• Prezes Izby - Mariusz Łuszczewski - to szczeciński restaurator o polsko-indyjskich korzeniach. 

• Zdaniem prezesa izby dużą szansę na sukces w Indiach ma polska branża spożywcza. Na indyjski rynek mogą wejść także firmy z branży medycznej oraz transportowej. 

 

Łuszczewski zaznaczył, że izba będzie współpracowała ze stanem Maharasztra ze stolicą w Mumbaju, skąd pochodzi jego rodzina.

- Ambasada Indii w Polsce zaproponowała nam, abyśmy stali się nieformalnymi ambasadorami tego stanu na Pomorzu Zachodnim. Maharasztra to najbogatszy i najbardziej przedsiębiorczy stan w Indiach - wyjaśnił.

Podkreślił, że Indie liczą 1,3 mld ludzi i mają największą klasę średnią na świecie.

- Wejście polskiej firmy na tamten rynek wiąże się z dużym sukcesem. Dzięki naszej izbie przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc w ramach rządowego programu Make In India. Objęte tym programem polskie firmy chcące inwestować w Indiach mają ochronę prawną, ulgi podatkowe, a także ułatwione procedury - wyliczył Łuszczewski.

Zdaniem prezesa izby dużą szansę na sukces w Indiach ma polska branża spożywcza. Ale nie tylko.

- Jeśli chodzi o zachodniopomorskich przedsiębiorców, mamy potwierdzone, że jedna z firm medycznych, która ma opatentowany lek, wejdzie na rynek indyjski. Hindusi zainteresowani są także współpraca z lokalną firmą tworzącą symulatory pojazdów szynowych, w tym pociągów - dodaje.

Zachodniopomorska Indyjska Izba Gospodarcza współpracuje obecnie z World Trade Center Mumbai oraz Izbą Gospodarczą w New Delhi.

- W tym momencie jesteśmy w stanie udostępnić polskim przedsiębiorcom kontakty do ok. 1 mln podmiotów gospodarczych w Indiach - zaznaczył.

- Indie zainwestowały w Polsce 3 mld dol. , ale Pomorze Zachodnie do tej pory było białą plamą na mapie indyjskich inwestycji. Uzyskaliśmy bardzo silną deklarację ze strony ambasadora Ajay Bisaria, że Indie przeznaczą w 2018 r. 5 mld dol. na polski rynek i głównym kierunkiem inwestycji będzie nasz region - podkreślił Łuszczewski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zachodniopomorska Indyjska Izba Gospodarcza będzie współpracować ze stanem Maharasztra

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA