×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Z tych fabryk już zniknęli pracownicy tymczasowi. Kolejne redukcje to tylko kwestia czasu

Według stowarzyszenia europejskich producentów samochodów ACEA przestoje kosztowały już przemysł motoryzacyjny ponad milion niewyprodukowanych aut. Przedłużanie zastoju grozi jednak zwolnieniami w fabrykach, co może prowadzić do utraty miliona miejsc pracy.

Z tych fabryk już zniknęli pracownicy tymczasowi. Kolejne redukcje to tylko kwestia czasu
Tak mocne spadki produkcji tworzą zagrożenie dla zatrudnienia (fot.PTWP)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Większość europejskich fabryk zatrzymała produkcję średnio na 16 dni, ale pojawiają się już informacje o wydłużeniach wielu przestojów do drugiej połowy kwietnia. Podobne wiadomości podały ostatnio m.in. firmy produkujące samochody także w Polsce: Volkswagen Samochody Użytkowe, Opel i Fiat. Wznowienie produkcji na 6 kwietnia zapowiada natomiast słowacka fabryka Kia (zatrzymała produkcję 23 marca).

Tak mocne spadki produkcji tworzą zagrożenie dla zatrudnienia. Pierwsze redukcje miejsc pracy już za nami. Praktycznie do zera spadła liczba pracowników tymczasowych w przemyśle motoryzacyjnym.

- Nie wiemy, jak długo potrwają przestoje (należy przyjąć, że do końca kwietnia w minimalnym stopniu może zostać wznowiona produkcja pojazdów w Europie) i jak niski popyt na nowe aut będzie w nowej rzeczywistości gospodarczej całego świata. Pewne, że w sektorze motoryzacyjnym, nie tylko tym produkcyjnym, nastąpi fala zwolnień, zwolnień grupowych i - najprawdopodobniej - upadłości. Nie znamy na razie jej skali - mówi Rafał Orłowski z AutomotiveSuppliers.pl.

Według ACEA przestoje zagrażają 1,11 mln spośród 2,6 mln pracowników zatrudnionych bezpośrednio przy produkcji samochodów; w Polsce to co najmniej 17,3 tys. osób. Każde miejsce pracy stracone przy bezpośredniej produkcji wiąże się z utratą kilku zatrudnionych w zakładach dostawców. Dane ACEA wskazują, że na naszym kontynencie mamy 229 zakładów produkujących lub składających samochody osobowe, vany i autobusy. Bezpośrednio i pośrednio zapewniają pracę 13,8 mln ludzi.

Cały artykuł czytaj tutaj

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Z tych fabryk już zniknęli pracownicy tymczasowi. Kolejne redukcje to tylko kwestia czasu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Agnieszka 2020-04-03 16:58:36

    Cześć! Nаzywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnieszka96

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA