Wyjątkowo gorący okres stref ekonomicznych

Specjalne strefy ekonomiczne (SSE) mają wyjątkowo gorący grudzień: dużo inwestorów i wielkie projekty. Tak dobrze będzie jeszcze przez kilka miesięcy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wyjątkowo gorący okres stref ekonomicznych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

19 gru 2013 7:54


Co strefa, to inwestycja za co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych. Razem zebrało się projektów za 886,2 mln zł. Do Wigilii będzie ich więcej, bo np. tarnobrzeska strefa lada dzień może wydać trzy zezwolenia, w tym jedno duże. Jest więc szansa na miliard złotych - informuje "Puls Biznesu".

Strefy, które nie mogą pochwalić się dużymi projektami, mają dużo mniejszych, jak pomorska czy kostrzyńsko-słubicka. "Jesteśmy w trakcie procedowania kolejnych zezwoleń, wydamy do końca roku jeszcze trzy" - mówi Iwona Krawczyk, prezes Kamiennogórskiej SSE.

Jest kilka przyczyn tak dobrego końca roku. W pierwszym półroczu inwestorzy czekali na decyzję rządu o przedłużeniu funkcjonowania stref do 2026 r. Na starych zasadach, gdy miały działać do 2020 r., korzystanie z tej formy pomocy publicznej się nie opłacało. Od końca lipca firmy znów lubią strefy.

Dopóki trwał impas z przedłużeniem działania stref, rząd nie zgadzał się na poszerzenie granic. Czekało na to wszystkie 14 stref, a z nimi inwestorzy. Sprawa ruszyła dopiero jesienią.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.