Wycofanie pracowników z KWK Mysłowice-Wesoła

Dwudziestu jeden pracowników wycofano w nocy z 20 na 21 lutego br. z rejonu ściany 301 na poziomie 465 m w kopalni Mysłowice-Wesoła Ruch Wesoła. Powodem było stwierdzenie wzrostu ilości dwutlenku węgla w powietrzu, świadczące o rozpoczynającym się pożarze endogenicznym - poinformował rzecznik KHW, Wojciech Jaros.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wycofanie pracowników z KWK Mysłowice-Wesoła

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

21 lut 2014 10:16


Jak poinformował Holding, żadnemu z górników nic się nie stało, nie występowało bezpośrednie zagrożenie ich życia, lub zdrowia. Wycofanie pracowników z rejonu przeprowadzono zgodnie z wymogami procedury przewidzianej dla takich sytuacji. Nie wystąpiła potrzeba użycia aparatów ucieczkowych.

 Ściana była zatrzymana. W związku z zaobserwowanym wzrostem jej temperatury, prowadzono tam działania profilaktyczne. Teraz dostęp do ściany zostanie odcięty tamami, będą tłoczone gazy inertne, aby odciąć dostęp tlenu i doprowadzić do zduszenia pożaru.

Pożar endogeniczny to efekt przemian fizycznych i chemicznych, prowadzących do samozapalenia węgla, spowodowanego niemożliwością odprowadzania ciepła z jego utleniania. Zwykle nie dochodzi do wystąpienia otwartego ognia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.