PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

WSSE będzie dalej wspierać przedsiębiorczość w regionie

  • Autor: PAP/AT
  • 20 sty 2020 16:50

Zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK będzie kontynuował aktywną politykę wspierania przedsiębiorczości - powiedział na konferencji prasowej w Opolu wiceprezes WSSE Krzysztof Drynda.

WSSE będzie dalej wspierać przedsiębiorczość w regionie
W 2019 roku wartość projektów zrealizowanych na terenie województwa opolskiego z udziałem WSSE osiągnęła poziom 200 mln złotych (fot. invest-park.com.pl)
REKLAMA
  • Do programu wspierania przedsiębiorczości wiceprezes WSSE zaliczył m.in. projekt budowy sześciu hal produkcyjno-magazynowych o łącznej wartości 120 mln złotych, które będą oferowane małym i średnim przedsiębiorcom pod wynajem.
  • Kolejnym projektem jest Fundusz Pożyczkowy dla Jednostek Samorządu Terytorialnego, z którego gminy mogą pozyskać środki na przygotowanie terenów pod potrzeby przedsiębiorców.
  • Kolejnym narzędziem wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw to przeznaczony specjalnie dla nich fundusz pożyczkowy, gdzie przedsiębiorcy mogą otrzymać pożyczki do miliona złotych.

Jak poinformował na konferencji prasowej w Opolu wiceprezes WSSE Krzysztof Drynda, w ubiegłym roku wartość projektów zrealizowanych na terenie województwa opolskiego z udziałem WSSE osiągnęła poziom 200 mln złotych. Jak powiedział Drynda, stało się to przy rosnącej aktywności ze strony władz i pracowników WSSE.

"W ciągu ostatnich dwóch lat WSSE zainwestowała 120 mln złotych. Dla porównania, pierwsze dwadzieścia lat działania WSSE to inwestycje rzędu 280 mln złotych. Te kwoty wskazują na stopień zaangażowania kadry w aktywne wspieranie przedsiębiorczości na terenie naszego działania. Dzięki nowym rozwiązaniom, chcemy ten poziom utrzymać" - powiedział Drynda.

Do programu wspierania przedsiębiorczości wiceprezes WSSE zaliczył m.in. projekt budowy sześciu hal produkcyjno-magazynowych o łącznej wartości 120 mln złotych, które będą oferowane małym i średnim przedsiębiorcom pod wynajem. Kolejnym projektem jest Fundusz Pożyczkowy dla Jednostek Samorządu Terytorialnego, z którego gminy mogą pozyskać środki na przygotowanie terenów pod potrzeby przedsiębiorców. Pierwszym samorządem, który skorzysta z funduszu jest dolnośląska Jaworzyna Śląska.

Czytaj też: Nowa ustawa ułatwi inwestycje w Specjalnych Strefach Ekonomicznych

Kolejnym narzędziem wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw to przeznaczony specjalnie dla nich fundusz pożyczkowy, gdzie przedsiębiorcy mogą otrzymać pożyczki do miliona złotych. W tej chwili produkt jest oferowany dla firm z terenu Dolnego Śląska, jednak Drynda nie wykluczył poszerzenia oferty na kolejne regiony.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: WSSE będzie dalej wspierać przedsiębiorczość w regionie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA