PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Wsparcie dla Huty Stalowa Wola

Huta Stalowa Wola dostanie drugą transzę wypłaty, dzięki której opracuje i wdroży technologię obróbki mechanicznej luf.

  • Autor: PAP/AT
  • 27 maj 2015 12:37
Wsparcie dla Huty Stalowa Wola
Program ma istotne znaczenie dla interesów bezpieczeństwa Polski (fot.hsw.pl)
REKLAMA

Huta Stalowa Wola (HSW) otrzyma 12 mln zł wsparcia z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców. To druga transza wypłaty z całkowitej kwoty 20 mln zł, dzięki której spółka opracuje i wdroży technologię obróbki mechanicznej luf - w tym długich powyżej 4,5 metra i kalibrze do 155 mm.

- Ten program badawczo-inwestycyjny ma istotne znaczenie dla interesów bezpieczeństwa Polski - powiedział Zdzisław Gawlik, sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Umowa wsparcia HSW przez MSP została podpisana 6 października 2014 r. Wypłata 12 mln zł w ramach drugiej transzy - podobnie, jak w przypadku pierwszej - będzie możliwa dzięki objęciu akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Huty Stalowa Wola, jaką podpisał minister Skarbu Państwa. Jest to wsparcie niebędące pomocą publiczną.

- Podwyższenie kapitału HSW przyczyni się także do zwiększenia polskiego potencjału technologicznego oraz wytwórczego w obszarze uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Projekt zabezpiecza istotne interesy bezpieczeństwa Polski - powiedział wiceminister Skarbu Państwa.

Huta Stalowa Wola znajduje się na liście przedsiębiorstw o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym w zakresie dostaw, remontów uzbrojenia i sprzętu wojskowego w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny. Jest zaangażowana w większość programów modernizacyjnych Sił Zbrojnych RP. Spółka, jako jedna z pierwszych, weszła w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. PGZ tworzy obecnie ponad 60 spółek z branży produkcyjno-usługowej, które zatrudniają ok. 17,5 tys. pracowników. W efekcie konsolidacji powstał jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata.

Ze środków znajdujących się na rachunku FRP Minister Skarbu Państwa ma możliwość udzielania przedsiębiorcom pomocy publicznej na ratowanie i restrukturyzację oraz wsparcia finansowego niebędącego pomocą publiczną.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wsparcie dla Huty Stalowa Wola

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA