Września - to tu powstanie nowa fabryka Volkswagena

Inwestor postanowił ulokować swój biznes w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Oznacza to pracę dla ponad 2,3 tys. osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Września - to tu powstanie nowa fabryka Volkswagena

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 mar 2014 11:24


Jednym z powodów wyboru właśnie tej lokalizacji był fakt, że w wałbrzyskiej strefie działają już firmy, dostarczające części dla koncernu, m.in. Faurecia czy GKN Driveline.

W fabryce VW we Wrześni produkowane będą pojazdy dostawcze. Produkcja ma ruszyć w drugiej połowie 2016 r., a budowa zakładu już jesienią.

Kost inwestycji szacowany jest na ok. 800 mln euro, czyli prawie 3,4 mld zł. Pracę w nowej fabryce znajdzie co najmniej 2,3 tys. osób.

Linię produkcyjną nowego zakładu - drugiego w Polsce, bo jeden jest już w Poznaniu, gdzie od 10 lat produkowany jest VW Caddy, i gdzie pracuje 6,5 tys. osób - opuszczać będzie Crafter.

Nowa inwestycja niesie ze sobą również zmiany kadrowe. 53-letni Jens Ocksen, dotychczasowy członek zarządu Volkswagen Samochody Użytkowe ds. Produkcji i Logistyki, będzie odpowiedzialny za realizację projektu Crafter oraz przejmie funkcję prezesa Volkswagen Poznań. Pozostanie on nadal członkiem Kierownictwa Volkswagen Samochody Użytkowe.

Pion Produkcji i Logistyki, za który był dotychczas odpowiedzialny, przejmie natomiast dr Josef Baumert, dotychczasowy dyrektor generalny ds. Techniki Volkswagen Group Rosja i Kierownik Zakładu w Kałudze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.