Wielton buduje nową fabrykę w Polsce. Będzie zatrudniał

Wielton będzie produkował przyczepy i naczepy chłodnicze. Wybuduje od zera fabrykę w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielton buduje nową fabrykę w Polsce. Będzie zatrudniał

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

6 kwi 2017 16:14


• Firma Wielton, polski producent naczep i przyczep, chce rozpocząć produkcję naczep i przyczep chłodniczych.

• W związku z tym planuje budowę nowego zakładu produkcyjnego.

• W wyniku tego kroku - jak i planowanych akwizycji - zatrudnienie w firmie wzrośnie o kilkadziesiąt procent.

Na razie jeszcze nie wiadomo, gdzie powstanie nowa fabryka Wieltona. Wiadomo jedynie, że firma chce wybudować zakład w jednej z 14 specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. - Analizujemy, gdzie taka fabryka powinna powstać, jakiej miałaby być wielkości - powiedział Mariusz Golec, prezes firmy.

Ponieważ na rynku nie ma do kupienia tego typu fabryki, firma będzie musiała ją wybudować od zera. Poza tym polski producent z branży motoryzacyjnej przymierza się do akwizycji. - Chcemy być konsolidatorem rynku. W dłuższej perspektywie w Europie będzie 5-6 silnych firm - powiedział szef Wieltona. Na celowniku są raczej małe firmy, ale jak mówi prezes Wieltona, lista jest długa. - Jesteśmy obecnie na etapie selekcji - dodał.

Czytaj też: Wielton wybuduje montownię w Afryce. Zatrudni kilkadziesiąt osób

Na tym nie koniec planów firmy na najlbliższe lata. Wielton planuje także rozszerzenie sieci handlowej, utworzenie pięciu nowych lokalizacji centrów obsługi klienta, a także rozszerzenie pakietu usług o finansowanie zakupu i odkup oraz wynajem. Chce mieć do 2020 r. ponad 500 punktów globalnej sieci serwisowej. Zamierza też budować organizację zarządzania pojazdami używanymi.

Celem spółki jest też trzecia pozycja w Europie i pierwsza w Polsce i we Francji. Wielton chce także znaleźć się wśród trzech największych firm we Włoszech i wśród pięciu w Niemczech oraz na rynkach wschodnich.

Firma przewiduje, że w związku z budową nowej fabryki, jak i innymi inwestycjami, zatrudnienie do 2020 r. wzrośnie o kilkadziesiąt procent. W całej grupie Wielton pracuje ok. 2 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

An 2017-04-28 08:29:41

A ja uważam że w Wąchocku bo tu jest bardzo pieknie i w odróżnieniu od willa, który mieszka w Żurawicy, ja mieszkam w Wąchocku

wili 2017-04-18 14:56:42

wielton powinien wybudowac fabryke w m. zurawica /k przemysla dlatego ze jest to wspaniala lokalizacja jezeli chodzi o zaopatrzenie materialowe i transport , amoze by tak i przy okazji wagony