Wielki koncern wybuduje fabrykę w Polsce. Powstanie aż 50 tys. pracy?

Jeden ze znanych amerykańskich koncernów motoryzacyjnych ma zbudować fabrykę samochodów w Polsce w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielki koncern wybuduje fabrykę w Polsce. Powstanie aż 50 tys. pracy?

PODZIEL SIĘ


Autor: hans

17 paź 2013 16:13


Inwestorzy już ponoć trzy razy byli w LSSE. Na razie oficjalnie jednak nie wiadomo, o którą z amerykańskich firm może chodzić - podaje Radio Wrocław.

Trwają oczywiście spekulacje. Najczęściej wychodzi z nich, że chodzi o Forda. Dlaczego? Po pierwsze jako jedyny z amerykańskich gigantów (w grę wchodzi też General Motors i Chrysler, który należy do Fiata) nie ma w naszym kraju żadnego zakładu produkcyjnego, a po drugie jego najbliższe fabryki znajdują się stosunkowo daleko: na zachodzie Niemiec i na południu Rumunii.

Jak jednak spekuluje Gazeta Wrocławska na podstawie nieoficjalnych informacji, to właśnie GM ma być tajemniczym inwestorem na Dolnym Śląsku, a nowa fabryka miałaby zająć się produkcją aut marki Chevrolet.  

Najważniejsze na dziś jest jednak to, że w nowym zakładzie może być praca aż dla 50 tys. ludzi!

10 tysięcy nowych miejsc pracy da sama fabryka, do tego dojdzie 40 tysięcy w firmach podwykonawczych. To tak jakby nagle pojawiła się praca dla co drugiego statystycznego mieszkańca Legnicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.