Wielka, stalowa fuzja. SSAB przejął Ruukki

14 lipca UE wyraziła zgodę na propozycję przejęcia przez SSAB firmy Ruukki, która została ogłoszona już na początku roku. Dziś nastąpiła finalizacja transakcji. Nowa spółka będzie zatrudniać ponad 17 tys. osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielka, stalowa fuzja. SSAB przejął Ruukki

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 lip 2014 12:05


Dwie firmy tworzą spółkę z siedzibą w Skandynawii i USA, będącą wiodącym światowym producentem zaawansowanych stali wysokowytrzymałych (AHSS) oraz stali hartowanych i odpuszczanych (Q&T), standardowych taśm, blach i rur, jak również rozwiązań dla budownictwa.

W efekcie połączenia powstaje konkurencyjna spółka stalowa, która oferuje produkty i usługi o wartości dodanej, opracowane w ścisłej współpracy z klientami, by tworzyć silniejsze, lżejsze i bardziej zrównoważone otoczenie. Wstępne łączne obroty netto spółek za 2013 rok wyniosły około 56 mld szwedzkich koron (6,4 mld euro), a SSAB i Rautaruukki razem będą zatrudniać blisko 17 300 pracowników.

Roczne zdolności produkcji stali wynoszą 8,8 mln ton. Centrala spółki SSAB znajduje się w Sztokholmie, w Szwecji. Główne zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Oxelösund, Borlänge i Luleå w Szwecji, w Raahe i Hämeenlinna w Finlandii oraz w Montpellier i Mobile w Stanach Zjednoczonych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.