Wiceminister jedzie na Śląsk. Uda się załagodzić konflikt z górniczymi związkami?

Wypowiedzenie przez zarząd KW porozumienia z 17 lipca 2015 roku, które było pokłosiem porozumienia z 17 stycznia ubiegłego roku - wprowadziło dużą nerwowość. Kompanijna Solidarność zażądała od pracodawcy, by natychmiast wycofał się z decyzji o wypowiedzeniu porozumienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wiceminister jedzie na Śląsk. Uda się załagodzić konflikt z górniczymi związkami?

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

1 lut 2016 8:40


W poniedziałek 1 lutego odbędą się negocjacje w Kompanii Węglowej z udziałem wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego, a także obrady Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego, który ma się zająć sytuacją w KW oraz przyszłością kopalni Makoszowy.

Wypowiedzenie przez zarząd KW porozumienia z 17 lipca 2015 roku, które było pokłosiem porozumienia z 17 stycznia ubiegłego roku - wprowadziło dużą nerwowość. W poniedziałek 1 lutego na temat sytuacji w Kompanii Węglowej będzie obradował górniczy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy. Zajmie się też położeniem kopalni Makoszowy, która do dziś nie ma inwestora i której załoga obawia się, że Makoszowy zostaną poddane likwidacji.

Zarząd Kompanii Węglowej w wystosowanym oświadczeniu zaznaczył, że Kompania kontynuuje intensywne prace nad utworzeniem Polskiej Grupy Górniczej, w skład której wejdzie jedenaście kopalń.

- Upływ czasu i trudna sytuacja spółki nie pozwala na kontynuowanie obecnych systemów płacowych przez kolejne 12 miesięcy. Potrzebne są szybkie działania i uelastycznienie systemu pracy i płac z uzależnieniem od osiąganych wyników. W związku z tym Kompania Węglowa SA i Polska Grupa Górnicza Sp. z o.o. zdecydowały wypowiedzieć porozumienia zawarte w dniu 17 lipca 2015 roku - poinformowano w oświadczeniu.

Samo wypowiedzenie porozumienia niczego nie zmienia w obecnych warunkach zatrudnienia, a pracodawca proponuje stronie społecznej niezwłoczne rozpoczęcie negocjacji w sprawie zawarcia nowego porozumienia jeszcze przed powstaniem Polskiej Grupy Górniczej.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.