Weszło w życie porozumienie Kompanii Węglowej w sprawie emisji obligacji

- Weszło w życie porozumienie Kompanii Węglowej z obligatariuszami w sprawie emisji obligacji nowej serii - poinformował w komunikacie zarząd KW. Dzięki temu firma zrolowała zadłużenie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Weszło w życie porozumienie Kompanii Węglowej w sprawie emisji obligacji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 lip 2014 18:08


Porozumienie przewiduje emisję nowych obligacji w dwóch nieodnawialnych subtranszach z terminami wykupu 30 czerwca 2017 r. i 29 czerwca 2018 r.

Łączna wartość programu emisji nowych obligacji pozostaje na poziomie 1,23 mld zł - niezmienionym wobec umowy emisyjnej z 18 października ub. roku. Również zgodnie z zapisami tamtej umowy termin ostatecznej spłaty wyznaczony był na czerwiec 2018 r.

W środę spółka podała, że celem nowej emisji jest finansowanie bieżącej działalności, w tym finansowanie nakładów inwestycyjnych i kapitału obrotowego.

Czytaj też: Kompania Węglowa "odchudza" spółki zależne

Jak zaznaczył cytowany w komunikacie prezes Kompanii Mirosław Taras, porozumienie z obligatariuszami było podstawowym i najpilniejszym zadaniem w procesie restrukturyzacji zadłużenia firmy.

"Teraz musimy zrobić wszystko, by zarobić pieniądze na wykup wyemitowanych obligacji. Doraźnie skupiamy się na uruchamianiu prostych rezerw optymalizujących koszty działalności spółki - renegocjacji kontraktów z kontrahentami, poprawy efektywności spółek zależnych" - wskazał Taras.

Według wcześniejszych informacji w skład konsorcjum obligatariuszy wchodzą: Bank Zachodni WBK SA, Alior Bank SA, Bank Gospodarstwa Krajowego, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA, BNP Paribas Polska SA oraz Węglokoks.

3 lipca Kompania podpisała z obligatariuszami porozumienie wstępne w sprawie wykonywania zobowiązań spółki, rolowania obligacji oraz emisji obligacji nowej serii, związanej z planowaną przez Kompanię restrukturyzacją zadłużenia.

Taras akcentował wówczas, że w jego efekcie Kompania oddala ryzyko upadłości oraz w drugiej połowie lipca może liczyć na restrukturyzację zadłużenia, przywracającą płynność finansową firmy.

Jak wyjaśniał na początku lipca prezes, oznacza to brak zagrożeń dla lipcowej wypłaty wynagrodzeń, dostęp do środków ze sprzedaży kopalni Knurów-Szczygłowice oraz zwolnienie zwałów z zastawów bankowych. Daje też Kompanii czas na wdrożenie niezbędnego programu naprawczego.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.