We Wrocławiu powstaje Centrum Innowacji i inkubator technologiczny

W stolicy Dolnego Śląska powstaje Dolnośląski Inkubator Technologiczny oraz Centrum Innowacji. Inwestycję przeznaczono na potrzeby mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

We Wrocławiu powstaje Centrum Innowacji i inkubator technologiczny

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

28 sty 2014 8:19


We Wrocławiu to już drugi inkubator realizowany przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej (DAWG). – Będzie to miejsce wspierania zarówno osób, które podejmują innowacyjną działalność gospodarczą, jak i firm, które chcą rozwijać dotychczasową – mówi Agnieszka Mąka, dyrektor zarządzająca DAWG.

Pierwszy inkubator działa od roku. Działa w nim 30 firm i miejsc wolnych już zabrakło. Z usług doradczych korzystają już setki firm. Drugi inkubator będzie wyposażony w salę VIP na spotkania z klientami oraz sale konferencyjne wynajmowane na preferencyjnych warunkach. Czynsze za wynajmowaną powierzchnię będą obniżone o 30 proc. w pierwszym roku działalności i o 15 proc. w kolejnym. Koszty działalności spółek ma obniżyć wspólny sekretariat prowadzony przez DAWG.

Przystępujemy do realizacji centrum ze względu na olbrzymie zainteresowanie tego typu ośrodkami, które stwarzają bardzo dobre warunki do rozwoju małych firm i przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku – podkreśla Tomasz Tykierko, prezes DAWG.

Na Centrum Innowacji przeznaczono zabytkowy budynek. Koszty remontu pochłoną blisko 9 milionów złotych, i mają się zakończyć jesienią tego roku.

– W najbliższej przyszłości chcemy rozwijać inkubowanie przedsiębiorczości na terenie całego Dolnego Śląska. Nie chcemy ograniczać się tylko do największych aglomeracji, ale rozwijać także te mniejsze. W grę wchodzą chociażby Jelenia Góra, a także Kłodzko i okolice – podsumowuje Agnieszka Mąka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.