Warszawa, Niepołomice, praca: Somfy zatrudni pracowników. Głównie w dziale obsługi klienta i przy produkcji

• Firma Somfy planuje rozbudowę centrum dystrybucyjnego w Niepołomicach.
• Buduje też nową siedzibę w Warszawie.
• W związku z tym planuje zwiększenie zatrudnienia o 20 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warszawa, Niepołomice, praca: Somfy zatrudni pracowników. Głównie w dziale obsługi klienta i przy produkcji

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

6 lip 2016 14:22


Firma Somfy, producent rozwiązań do inteligentnych domów i budynków użyteczności publicznej, w pierwszym półroczu 2016 r. podwoiła sprzedaż kluczowych produktów w porównaniu do pierwszego półrocza 2015 r. W związku z rozwojem, spółka planuje rozbudowę centrum dystrybucyjnego, buduje nową siedzibę w Warszawie i planuje zwiększenie zatrudnienia.

- W ostatnich miesiącach wprowadzone przez nas nowe rozwiązania do zarządzania elementami inteligentnego domu spotykają się z coraz większym zainteresowaniem klientów - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Somfy.

Dobre wyniki finansowe przekładają się na inwestycje firmy w Polsce. Somfy planuje rozbudować Wschodnioeuropejską Platformę Dystrybucyjną zlokalizowaną w podkrakowskich Niepołomicach, z której dostarczane są produkty do klientów z Polski i krajów Europy Wschodniej.

Centrum dystrybucyjne zostało uruchomione w październiku ubiegłego roku i mimo, że liczy 4,5 tys. m kw. powierzchni, to – jak informuje spółka - już brakuje w nim miejsca.

Somfy zapowiada zwiększenie zatrudnienia o 20 proc.(fot.mat.pras.) Somfy zapowiada zwiększenie zatrudnienia o 20 proc.(fot.mat.pras.)

- Obecnie wykorzystujemy aż 90 proc. powierzchni magazynu. Planowaliśmy rozbudowę centrum dystrybucyjnego dopiero po 2020 r., natomiast nawet nas zaskoczyła aktualna dynamika sprzedaży. Teraz wiemy, że inwestycja musi ruszyć wcześniej - zaznacza Radosław Borkowski.

W tym roku rozpoczęła się także budowa nowego biurowca pod nową siedzibę firmy, gdzie powstanie m.in. experience center (inteligenty dom). Somfy wprowadzi się do nowego budynku na przełomie lipca i sierpnia 2017 r.

Radosław Borkowski zapowiada zwiększenie zatrudnienia w Somfy o 20 proc., głównie w dziale obsługi klienta. Systematyczny wzrost zatrudnienia prowadzi również fabryka producenta zlokalizowana w Niepołomicach. Do końca 2016 roku w zakładzie pracę znajdzie 100 nowych pracowników, w tym 50 osób na hali produkcyjnej. Niepołomicka fabryka rozpocznie bowiem produkcję rozwiązań, które do tej pory powstawały głównie we Francji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.