W SSE Euro-Park w Mielcu powstanie 425 nowych miejsc pracy

15 zezwoleń zostało wydanych w pierwszym półroczu w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu. To jednak nie koniec.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W SSE Euro-Park w Mielcu powstanie 425 nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/ jk

8 lip 2015 20:07


- Nie sądziłem, że wydamy aż tyle zezwoleń, to dobry prognostyk na pozostałe miesiące - powiedział dyr. mieleckiego oddziału ARP Krzysztof Ślęzak.

Mielecka strefa jest jedną z dwóch w kraju, zarządzaną przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Ślęzak zaznaczył, że tegoroczne zezwolenia skoncentrowały się na obszarze dwóch województw podkarpackiego i lubelskiego. Powstanie 425 miejsc pracy.

Nowe inwestycje

Najliczniejsza liczba inwestycji będzie rozwijana w Mielcu. Nowymi inwestorami w mieleckiej strefie są m.in. Gumotiv - producent uszczelnień gumowych do systemów instalacyjno-sanitarnych oraz Basco 2 - firma zamierza w nowej hali produkcyjnej uruchomić produkcję elementów z zastosowaniem w branżach grzewczej i sanitarnej. Natomiast reinwestycje zadeklarowały firmy: Melex, Spiroflex i Zakłady Farmaceutyczne "Colfarm" oraz Samdex.

Czytaj też: SSE Euro-Park Mielec chwali się rekordami za 2014 r.

Prawie 90 mln zł planują zainwestować firmy na terenach podstrefy Trzebownisko, w okolicach portu lotniczego w Jasionce. Wśród nowych inwestorów są m.in. spółka Q-TEQ, która zajmuje się produkcją multimaszyn do obróbki materiałów twardych, South Bay Solutions Europe i CNC Innovations - firmy zajmują się obróbką skrawaniem metali dla różnych branż m.in. motoryzacji i lotnictwa.

Natomiast w woj. lubelskim trzech nowych inwestorów otrzymało zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie podstrefy Lublin. Są to: producent opakowań dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego firma Elpes; producent wyposażenia handlowego Modern Expo oraz Pol-skone, która zajmuje się produkcją okien i drzwi.

Ślęzak podkreślił, że udało się również zdobyć pierwszego inwestora dla podstrefy w Dębicy. Na obszarze włączonym do mieleckiej SSE w ub. r., nowy zakład wybuduje firma Aksil Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych, która planuje rozpocząć tam produkcję wodorozcieńczalnych farb, lakierów i impregnatów.

Rok obfity w inwestorów

Dyrektor mieleckiego oddziału ARP zaznaczył, że założenia były takie, że w całym roku w strefie wydanych będzie ok. 15 zezwoleń. - Sądziłem, że po tak udanym roku minionym, w którym wydaliśmy ponad 40 zezwoleń, obecny będzie słabszy. Miło się jednak rozczarowałem, a przecież to nie koniec roku. Pracujemy nad kilkoma nowymi zezwoleniami - dodał Ślęzak.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.