W Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia rekrutacja trwa

Od roku 2010 przyjęliśmy do pracy prawie 1400 nowych osób. A do końca marca 2015 roku przyjętych będzie jeszcze około stu nowych pracowników - wylicza Dariusz Dudek, przewodniczący Solidarności w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia rekrutacja trwa

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

4 wrz 2014 12:55


Jak przedstawiają się kwestie dotyczące wydobycia?

- Obecnie, po miesięcznym przestoju spowodowanym warunkami geologicznymi, ściana 103 nabiera rozpędu i wkrótce osiągnie pełne moce produkcyjne, co pozwoli nam zabezpieczyć wcześniej podpisane umowy.

Chcielibyśmy zamknąć wydobycie w roku 2014 w wysokości 2,5-3 mln ton. To będzie bardzo dobry wynik. Od 1902 roku nie osiągnięto tu takiego.

Co z przyjęciami nowych pracowników?

- Od roku 2010 przyjęliśmy do pracy prawie 1400 nowych osób. A do końca marca 2015 roku przyjętych będzie jeszcze około stu nowych pracowników. Rekrutacja cały czas trwa.

Nasz Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy - przez wielu ze środowisk górniczych krytykowany - sprawdza się w tych, tak trudnych dla górnictwa czasach.

Obserwuje Pan to, co dzieje się w Kompanii Węglowej?

Czytaj też: Związkowcy krytycznie o programie naprawczym dla KW

- Mam nadzieję, że koledzy z Kompanii osiągną porozumienie z nowym zarządem kierowanym przez Mirosława Tarasa. I że maksymalna liczba miejsc pracy zostanie uratowana, bo jest to sprawa najważniejsza, jeżeli chodzi o działalność związkową.

Cały wywiad czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.