W Gdańsku wybrano najlepszych szlifierzy w Polsce

• Robert Gnaczyński, Paweł Janik, Grzegorz Jachimczyk oraz Jakub Krauze zwyciężyli w „Starciu Szlifierzy”.
• Specjaliści branży szlifierskiej konkurowali ze sobą 30 czerwca w Centrum Nanotechnologii B Politechniki Gdańskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Gdańsku wybrano najlepszych szlifierzy w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

30 cze 2016 15:57


– Zawód szlifierza to zręczność, precyzja, refleks, kreatywność. Chcemy doceniać tych, dla których szlifowanie to nie tylko praca, ale i przyjemność. To właśnie z pasji do szlifowania powstał pomysł na „Starcie Szlifierzy” – przywitał uczestników zawodów Sebastian Arana, dyrektor zarządzający 3M Poland.

Celem „Starcia Szlifierzy” jest promowanie i rozwijanie profesjonalnej wiedzy i umiejętności wśród szlifierzy, integracja tej społeczności, a także edukowanie za zakresu bezpieczeństwa pracy.

– Kształcenie zawodowców i ciągłe podnoszenie kwalifikacji to cele, na które stawia nasza uczelnia. Cieszymy się, że to właśnie Politechnika Gdańska jest miejscem, w którym spotykają się dziś najlepsi przedstawiciele branży szlifierskiej – powiedział o wydarzeniu dr hab. inż. Marek Szkodo, prof. nadzw. Politechniki Gdańskiej.

Uczestnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach, które poddały próbie zarówno ich wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności. Wśród wyzwań znalazł się pisemny test, uzbrojenie szlifierki w tarczę do cięcia, szlifowanie spoiny do uzyskania gładkiej powierzchni, cięcie stali nierdzewnej oraz zdjęcie 30 g materiału z elementu metalowego. Oceniany był zarówno czas, jak i precyzja wykonywanych zadań.

W zawodach uczestniczyło prawie 40 specjalistów z branży z całej Polski. Najlepsi okazali się kolejno Robert Gnaczyński z firmy Vistal, Paweł Janik z firmy Bohamet, Grzegorz Jachimczyk z firmy Marine Components oraz Jakub Krauze z firmy Redo. Ta czwórka awansowała do wielkiego finału „Starcia”, który zostanie rozegrany w lutym 2017 roku we Wrocławiu. Pozostałych ośmiu finalistów wyłonioną dodatkowe eliminacje regionalne w Warszawie i w Sosnowcu. Na zwycięzców finału „Starcia Szlifierzy” czekają atrakcyjne nagrody – zestawy wysokiej jakości produktów szlifierskich oraz wycieczka do centrum technologicznego 3M w Europie.

Zmagania szlifierzy oceniało jury złożone z ekspertów branży: Piotra Ossowskiego z Działu Materiałów Ściernych 3M, Justyny Lenc „Welding Girl”, blogerki, spawaczki i ambasadorki wydarzenia oraz dr. inż. Rajmunda Rytlewskiego, specjalisty z Katedry Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji Politechniki Gdańskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.