PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

W Bytomiu powstanie nowy zakład produkcyjny. Będzie praca

  • Autor: PAP/AT
  • 28 wrz 2019 19:00

Na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) w Bytomiu powstanie fabryka produkująca oświetlenie ledowe.

W Bytomiu powstanie nowy zakład produkcyjny. Będzie praca
Firma PHU CORA będzie drugim przedsiębiorstwem, które swoją siedzibę zdecydowało się ulokować na terenie KSSE w Bytomiu (fot. bytom.pl)
REKLAMA
  • Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podpisał umowę sprzedaży działki o powierzchni 1,6 ha za prawie 1,2 mln zł polskiej firmie PHU Cora - Adam Sikora.
  • Wartość inwestycji wyniesie blisko 19 mln zł.
  • Na początku planujemy by zespół liczył 50 osób a następnie chcemy by systematycznie rosło zatrudnienie, aby w ciągu trzech lat jeszcze je zwiększyć - zdeklarował Adam Sikora.

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podpisał umowę sprzedaży działki o powierzchni 1,6 ha za prawie 1,2 mln zł polskiej firmie PHU CORA - Adam Sikora, która zdecydowała się przenieść do Bytomia zakład produkcyjny.

"To bardzo ważna wiadomość dla miasta i mieszkańców. Cieszę się, że pozyskaliśmy inwestora, który zbuduje w KSSE zakład produkcyjny. To potwierdzenie, że nasze miasto jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów" - powiedział prezydent Wołosz podczas konferencji prasowej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak dodał wiceprezydent Bytomia Michał Bieda, zainteresowanie przedsiębiorców inwestowaniem w tym mieście rośnie. "Jest złożony wniosek na zakup kolejnych dwóch terenów przy ul. Hakuby. Rozmawiamy też z pięcioma innymi przedsiębiorcami w sprawie kolejnych inwestycji w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Bytomiu" - wskazał.

Cieszę się, że pozyskaliśmy inwestora, który zbuduje w KSSE zakład produkcyjny - powiedział prezydent Mariusz Wołosz podczas konferencji prasowej (fot. bytom.pl)
Cieszę się, że pozyskaliśmy inwestora, który zbuduje w KSSE zakład produkcyjny - powiedział prezydent Mariusz Wołosz podczas konferencji prasowej (fot. bytom.pl)

Firma PHU CORA - Adam Sikora, która ma siedzibę w sąsiednich Piekarach Śląskich, za blisko 19 mln wybuduje na zakupionej działce w Bytomiu budynek biurowo-magazynowo-produkcyjny, w którym prowadzona będzie produkcja oświetlenia ledowego.

Jak mówił właściciel przedsiębiorstwa Adam Sikora, jego firma od trzech lat szukała dogodnej lokalizacji na Śląsku, aby rozbudować obecny zakład produkcyjny. "Decydując się na ulokowanie naszego kapitału w Bytomiu braliśmy pod uwagę przede wszystkim wielkość działki i odległość od obecnej siedziby" - wyjaśnił.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Bytomiu powstanie nowy zakład produkcyjny. Będzie praca

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA