Va-Variste Poland zainwestuje w Suwalskiej SSE

Fińska firma Va-Variste Poland, produkująca tkaniny do wyposażenia łódek5, zainwestuje w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej 2 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Va-Variste Poland zainwestuje w Suwalskiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 gru 2015 13:36


Będzie to pierwszy taki przypadek w regionie, gdy inwestor, któremu kończy się okres działania na specjalnych warunkach w parku technologicznym, przejdzie na teren strefy ekonomicznej - poinformowała w środę w komunikacie rzeczniczka Suwalskiej SSE Ewa Sokólska. Firma zbuduje halę produkcyjną, podwoi zatrudnienie. Na razie zatrudnia 10 osób.

Firma Va-Varuste Poland ma zacząć budowę zakładu w SSE na początku 2016 r. Inwestycja ma być gotowa w połowie 2018 r. tak jak dotąd będą produkowane różne akcesoria tekstylne dla branży jachtowej, np. tapicerka jachtowa, pokrowce portowe, namioty do łodzi.

Prezes Suwalskiej SSE Robert Żyliński podkreśla, że strefa ma ofertę dla wszystkich firm działających w parkach technologicznych w północno-wschodniej Polsce - oprócz Suwałk to również Białystok i Ełk (Warmińsko-Mazurskie). "Naszą rolą nie jest czekanie na inwestora, a poszukiwanie go między innymi poprzez tworzenie synergicznej współpracy z parkami technologicznymi w regionie. A takie inwestycje możemy pozyskiwać tylko dzięki dobrej infrastrukturze technicznej" - dodaje cytowany w informacji prasowej Żyliński.

Suwalska SSE została w październiku powiększona o ok. 260 ha. Jej powierzchnia wynosi obecnie 635 ha. Inwestorzy korzystają i korzystać będą ze strefowych ulg w podstrefach: Białystok, Suwałki, Grajewo, Łomża, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny, Zabłudów w województwie podlaskim, Olecko, Ełk i Gołdap w Warmińsko-Mazurskiem oraz Małkinii Górnej w województwie mazowieckim.

W Suwalskiej SSE trwają przetargi na sprzedaż gruntów pod inwestycje w Białymstoku i Łomży. W Białymstoku do nabycia jest działka o powierzchni 3,3 ha. Cena wywoławcza tej nieruchomości to 6 mln zł netto. Oferty inwestorzy mogą składać do 5 stycznia.

W Łomży natomiast na sprzedaż jest wystawionych łącznie 4,7 ha gruntów. Pięć działek ma powierzchnię od 0,6 ha do 1,04 ha. Ceny wywoławcze poszczególnych działek wahają się od nieco ponad 710 tys. zł do 956 tys. zł netto. Oferty można składać do 7 stycznia 2016 r.

Obecnie w Suwalskiej SSE jest ok. 7 tys. miejsc pracy, dzięki ostatniemu poszerzeniu ma powstać kolejnych 8 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.