Tychy: Ford Ka‬ wycofany z produkcji. Będą zwolnienia?

Szef działu PR Ford Polska Mariusz Jasiński poinformował, że koniec produkcji Forda KA w fabryce w Tychach nastąpi w kwietniu tego roku. Co z załogą?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tychy: Ford Ka‬ wycofany z produkcji. Będą zwolnienia?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 sty 2016 17:01


O tym, że 2016 r. będzie ostatnim rokiem wytwarzania Forda w Tychach, przedstawiciele fabryki informowali już wcześniej, jednak nieznany był dokładny termin zakończenia produkcji.

Rzecznik FCA Poland Bogusław Cieślar zapewnił, że w związku z zaprzestaniem produkcji Forda zakład nie planuje zmniejszenia blisko 3,3-tysięcznej załogi, licząc na stabilny popyt na inne wytwarzane w Tychach modele: Fiata 500, Lancię Ypsilon i Abartha 500.

"Kluczowe jest zapotrzebowanie na nasze samochody na zagranicznych rynkach. Dziś, w oparciu o płynące z tych rynków sygnały oraz szacunki, zakładamy, że nie będzie redukcji zatrudnienia w związku z zaprzestaniem produkcji Forda Ka" - powiedział Cieślar.

Produkcja Forda Ka w zakładzie Fiat Chrysler Automobiles (wówczas Fiat Auto Poland) w Tychach ruszyła jesienią 2008 r. na mocy porozumienia dwóch koncernów motoryzacyjnych: Fiata i Forda. Samochód jest wytwarzany na tej samej linii produkcyjnej co modele koncernu FCA.

W ciągu niespełna ośmiu ostatnich lat w Polsce powstało ok. pół miliona aut tego modelu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.