Tusk: nowy blok w Jaworznie to praca dla polskich górników

Nowy blok w elektrowni Jaworzno III to miejsca pracy dla polskich górników; inwestycja pokazuje, że serio traktujemy oparcie energetyki na polskim węglu - oświadczył w czwartek premier Donald Tusk w czasie wizyty w elektrowni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tusk: nowy blok w Jaworznie to praca dla polskich górników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 kwi 2014 19:24


W czasie wizyty członków rządu w Elektrowni Jaworzno III poinformowano o podpisaniu umowy na budowę nowego bloku. W przetargu na jednostkę wytwórczą o mocy 910 MW koncern Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto.

"Kontynuujemy wielki program bezpieczeństwa energetycznego. Biorąc pod uwagę nastroje górników - ta inwestycja, podobnie jak budowa bloków w Opolu czy Kozienicach pokazują, że serio traktujemy zobowiązanie, iż energetykę będziemy opierać o polski węgiel
" - mówił Tusk. Szef rządu dodał, że blok będzie zużywał 2 mln 700 tys. ton węgla roczne, co oznacza pracę przy jego wydobyciu dla 3 tys. górników.

Tusk stwierdził też, że nowe bloki na węgiel pomagają redukować emisję CO2, co "jest ważne dla ratowania polskiego węgla jako nośnika energii". Zapowiadał też, że w ciągu najbliższych sześciu lat inwestycje w bezpieczeństwo energetyczne będą rzędu 30 mld zł.

W całej należącej do Taurona elektrowni Jaworzno III pracuje obecnie dziewięć bloków na węgiel o łącznej mocy elektrycznej 1535 MW.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

robotnik 2014-04-20 18:54:05

przeciez wegiel sprowadza sie z innych państw bo tanszy i takie gadanie o pracy dla gornika to sciema jak Czarna Dziura w Kosmosie-wstydu nie macie