PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Turcja atrakcyjna dla branży automotive. Niskie koszty zatrudnienia przyciągają już polskie firmy

  • Autor: aw
  • 1 sie 2017 15:40

– Ważnym czynnikiem jest rozbudowany system zachęt i wsparcia państwa tureckiego dla tworzenia nowych miejsc pracy i inwestowania w Turcji. Jako Exact Systems korzystamy z systemu dopłat rządowych za zatrudnianie nowych pracowników. To w skali miesiąca są znaczne kwoty – podkreśla Jarosław Kochański z Exact Systems.

Turcja atrakcyjna dla branży automotive.  Niskie koszty zatrudnienia przyciągają już polskie firmy
Z danych Międzynarodowej Organizacji Producentów Pojazdów Samochodowych wynika, że w 2016 roku Turcja wyprodukowała niecałe 1,5 mln samochodów (fot.PTWP)
REKLAMA

• Zagraniczne koncerny motoryzacyjne do Turcji przyciągają przede wszystkim dobrze zorganizowane strefy ekonomiczne w okolicach dużych miast i ośrodków przemysłowych, relatywnie niskie koszty siły roboczej i wsparcie rządu dla tworzenia nowych miejsc pracy.

• Grupa Exact Systems w 2012 roku otworzyła w Turcji jedną ze swoich trzech pozaunijnych spółek. Dziś jest ona jednym z najszybciej rosnących zagranicznych przedstawicielstw Grupy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Spółka zatrudnia ponad 300 pracowników oraz współpracuje z ponad 35 producentami motoryzacyjnymi, m.in. z Oyak Renault i Ford Otosan.


Przedstawiciele Exact Systems uważają, że Turcja stanowi atrakcyjne miejsce dla zagranicznych inwestycji motoryzacyjnych z uwagi na zorganizowane strefy ekonomiczne, rozbudowany system zachęt państwowych dla tworzenia nowych miejsc pracy oraz relatywnie niskie koszty siły roboczej.

To dynamicznie rozwijający się rynek

Ze „Światowego Raportu Inwestycyjnego 2017” przygotowanego przez Konferencję Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD) wynika, że w ciągu ostatnich 15 lat Turcja odnotowała wyraźny wzrost bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

- Tylko w 2016 roku ich wartość wyniosła aż 12,3 mld USD, a Turcja stała się najbardziej aktywnym krajem walczącym o inwestycje zagraniczne w ubiegłym roku. Warto podkreślić, że najatrakcyjniejszym sektorem inwestycyjnym jest motoryzacja. Dzięki uprzemysłowieniu w latach 60-tych nasz kraj stał się jednym z największych producentów samochodów na świecie. I nie spoczywa na laurach, lecz konsekwentnie rozwija się wraz z rozwojem globalnej technologii. Nasze przedsiębiorstwa motoryzacyjne są nowoczesne i zdecydowanie opierają się na metodach produkcji pojazdów elektrycznych stosowanych na rynkach międzynarodowych. W Turcji pierwsze auto z napędem elektrycznym zostało wypuszczone na rynek w 2012 roku przez Renault – mówi Hacan Ocal, General Manager, Exact Systems Turkey.

Z danych Międzynarodowej Organizacji Producentów Pojazdów Samochodowych wynika, że w 2016 roku Turcja wyprodukowała niecałe 1,5 mln samochodów, o 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Z takim wynikiem zajmuje 5. miejsce w Europie (między Wielką Brytanią a Czechami) i 14. na świecie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Turcja atrakcyjna dla branży automotive. Niskie koszty zatrudnienia przyciągają już polskie firmy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA