Trzy kopalnie w cały majowy weekend nie będą wydobywać węgla

W tym czasie będą tam m.in. prowadzone remonty. Górnicy z pozostałych kopalń normalnie przyjdą do pracy w czwartek 2 maja.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Trzy kopalnie w cały majowy weekend nie będą wydobywać węgla

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 kwi 2013 14:22


Rzecznik KHW Wojciech Jaros poinformował we wtorek, że w czwartek wszystkie kopalnie spółki będą pracować normalnie. Natomiast w JSW pracę na całe pięć dni przerwie kopalnia Pniówek w gminie Pawłowice.

- Kopalnia potrzebuje pięciu dni na przeprowadzenie remontu wiaduktu, bez którego niemożliwa jest wysyłka węgla z kopalni oraz transport kamienia. Okres majowego weekendu zostanie wykorzystany do tych prac; zakład wznowi wydobycie w poniedziałek - powiedziała PAP rzeczniczka JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Załoga kopalni odrobi wolny czwartek pracą w sobotę 11 maja.

W największej górniczej spółce, Kompanii Węglowej, w czwartek nie będzie wydobycia w dwóch kopalniach: Chwałowice i Rydułtowy-Anna.

- Zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem w tym dniu będą przeprowadzane prace remontowe i konserwacyjne - powiedział Tomasz Głogowski z biura prasowego Kompanii.

Pracownicy obu kopalń w części wykorzystają urlopy, pozostali odrobią wolny dzień później. Przedstawiciele Kompanii oficjalnie nie łączą jednodniowego wstrzymania produkcji w dwóch kopalniach z nadprodukcją węgla.

We wszystkich kopalniach, które w czwartek nie będą wydobywać węgla, normalnie będą pracować służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i utrzymanie ciągłości ruchu kopalni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.