PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Małopolskie: Trzy firmy zainwestują w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

  • Autor: PAP/AT
  • 13 lis 2020 14:19

Krakowski Park Technologiczny wydał trzy decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dla firm planujących inwestycje na terenie Małopolski. Dwie z nich to polskie mikroprzedsiębiorstwa, a jedna - inwestor zagraniczny. Ich łączne nakłady to ponad 17 mln zł.

Małopolskie: Trzy firmy zainwestują w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Trzy decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (fot. media.kpt.krakow.pl)
REKLAMA
  • MarDruk Opakowania zakupi urządzenia produkcyjne, nieruchomości i środki transportu wewnętrznego do swojej siedziby w Andrychowie. Deklarowane koszty kwalifikowane to 6 mln zł.
  • Firma AluHouse wybuduje w gminie Wieprz halę produkcyjną, zakupi niezbędne maszyny i urządzenia, wyposażenie magazynowe i środki transportu, a także specjalistyczne oprogramowanie do sterowania i zarządzania produkcją. Spółka poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 2 mln zł.
  • Tyrens Polska zamierza kosztem ponad 9 mln zł utworzyć w Krakowie nowy podmiot, który będzie świadczyć usługi projektowe, głównie w sektorach infrastruktury drogowo-kolejowej, budownictwa kubaturowego oraz ochrony środowiska. Spółka zajmie się także doradztwem związanym z zarządzaniem finansami, oprogramowaniem i jego rozwojem oraz informatyką.

Krakowski Park Technologiczny (KPT), który wcześniej zarządzał specjalną strefą ekonomiczną, przejął obowiązki zarządzania Polską Strefą Inwestycji (PSI) na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego (woj. świętokrzyskie); wydaje decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach.

Dyrektor działu obsługi inwestora KPT Krystyna Sadowska poinformowała, że sektor mikroprzedsiębiorstw reprezentują spółki MarDruk Opakowania i AluHouse, które dzięki uldze podatkowej zwiększą swoje zdolności produkcyjne. Inwestor zagraniczny, spółka Tyrens Polska, utworzy nowe przedsiębiorstwo.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

MarDruk Opakowania, który produkuje i sprzedaje opakowania z tworzyw sztucznych i kartonu, zakupi urządzenia produkcyjne, nieruchomości i środki transportu wewnętrznego do swojej siedziby w Andrychowie. Deklarowane koszty kwalifikowane to 6 mln zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Małopolskie: Trzy firmy zainwestują w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA