Tomasz Rogala: Bezpieczeństwo, stabilność i efektywność to główne wyzwania PGG

W ciągu ostatniego roku wykonano ogromną pracę we wszystkich obszarach przedsiębiorstwa, czego dobitnym potwierdzeniem są stale poprawiające się wyniki spółki - napisał prezes Polskiej Grupy Górniczej (PGG) Tomasz Rogala w liście do górników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tomasz Rogala: Bezpieczeństwo, stabilność i efektywność to główne wyzwania PGG

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

1 gru 2017 10:45


• Z okazji Dnia Górnika prezes PGG Tomasz Rogala napisał list do górników.

• Bezpieczeństwo pracy, stabilność i przewidywalność procesów produkcyjnych, stała poprawa efektywności i uzyskiwanie dodatniego wyniku finansowego - to główne wyzwania Polskiej Grupy Górniczej (PGG) - napisał.

• Podkreślił, że tylko realizując te wyzwania możliwe jest zapewnienie spółce perspektywy rozwoju i stabilnego zatrudnienia.

Szef tej największej górniczej spółki napisał do ponad 43-tysięcznej załogi z okazji Barbórki - przypadającego 4 grudnia Dnia Górnika. Główne barbórkowe uroczystości w PGG, z udziałem premier Beaty Szydło i ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, zaplanowano na piątkowe (1 grudnia) popołudnie w Rudzie Śląskiej. Tamtejsza kopalnia Ruda zatrudnia ponad 6,5 tys. osób.

W liście do załogi prezes PGG podkreślił, że w ciągu ostatniego roku wykonano "ogromną pracę we wszystkich obszarach przedsiębiorstwa, czego dobitnym potwierdzeniem są stale poprawiające się wyniki spółki". Jak szacował w listopadzie minister energii, 2017 r. PGG zamknie zyskiem rzędu 200 mln zł, a na przyszły rok prognozuje zysk rzędu pół miliarda złotych.

"Nabyliśmy (wiosną tego roku - red.) kopalnie Katowickiego Holdingu Węglowego i zintegrowaliśmy je z naszą strukturą. Stale prowadzimy ogromny proces inwestycyjny. Udostępniamy nowe pokłady węgla i kupujemy nowoczesne maszyny i urządzenia" - wyliczał w liście prezes Rogala, dziękując górnikom za ich zaangażowanie i codzienną pracę.

Rogala przypomniał, że przyjęta przez rząd Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wskazuje węgiel jako istotne źródło energii. "Ten dokument pozwala nam spokojniej patrzeć w przyszłość, ale jest też zobowiązaniem do nieustannego zwiększania efektywności naszej firmy. Nie możemy nie zauważyć innych źródeł energii i postępu, który się w nich dokonuje. Ten postęp oznacza wzrost konkurencyjności, której musi sprostać Polska Grupa Górnicza" - ocenił prezes.

Odnosząc się do największych wyzwań dla Grupy: bezpieczeństwa pracy, stabilności i przewidywalności procesów produkcyjnych, stałej poprawy efektywności we wszystkich obszarach i uzyskiwania dodatniego wyniku finansowego, Rogala podkreślił, że tylko realizując te wyzwania możliwe jest zapewnienie spółce perspektywy rozwoju i stabilnego zatrudnienia.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.