Tobiszowski: plan naprawczy Jastrzębskiej Spółki Węglowej wymaga weryfikacji

- Założenia przyjęte w planie w ub. roku są nieaktualne w związku z pogorszeniem sytuacji rynkowej - ujawnił w poniedziałek (1 lutego) wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Zapewnił, że trwa weryfikacja planu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tobiszowski: plan naprawczy Jastrzębskiej Spółki Węglowej wymaga weryfikacji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

1 lut 2016 18:49


Wiceminister zaznaczył, że nie ma obecnie konkretnego planu konwersji zadłużenia JSW w bankach na akcje tej spółki objęte przez wierzycieli, choć nie wykluczył, że rozmowy na ten temat mogłyby być podjęte w przyszłości.

„Ten temat się pojawił; na dzisiaj ani go nie odrzucamy, ani go nie przyjmujemy, bo musimy najpierw zbudować rentowność JSW - to jest wyzwanie, które pojawiło nam się w styczniu” - powiedział dziennikarzom wiceminister, uczestniczący w rozmowach ze związkowcami w Kompanii Węglowej.

Tobiszowski wyjaśnił, że już po przyjęciu w ubiegłym roku planu naprawczego dla JSW, na przełomie roku pojawiły się – jak mówił – „olbrzymie spadki cen węgla koksującego”, co sprawiło, że weryfikacji wymagają „kluczowe założenia, które mieliśmy, jeśli chodzi o plan inwestycyjny i zbudowanie zaplecza kapitałowego w JSW, opartego na aktywach, które spółka posiada” – powiedział.

„Pracujemy nad weryfikacją tego planu, bo musimy odpowiedzieć na zjawiska rynkowe (…). Przygotowujemy dodatkowe dokumenty i analizujemy, na ile te spadki (cen - PAP) mogą się jeszcze pogłębiać - to jest dzisiaj największym naszym wyzwaniem” – wskazał Tobiszowski, zapowiadając kolejne spotkanie w tej sprawie jeszcze w tym tygodniu.

Zaznaczył, że konieczne jest, aby „przedłożyć dodatkowe założenia inwestycyjne i efektywnościowe co do JSW”. Przypomniał, że gdy w końcu ubiegłego roku przyjmowano plan naprawczy, założenia – jak mówił – „spinały się”, później jednak rzeczywistość rynkowa zweryfikowała je negatywnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.