Tkaczyk, Starachowicka SSE: 5 zezwoleń i 1,6 tys. nowych miejsc pracy

- Pięć nowych zezwoleń wydała w 2014 r. Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" - poinformował jej prezes Cezary Tkaczyk. Nowi inwestorzy zadeklarowali blisko 400 mln zł nakładów oraz stworzenie ponad 1,6 tys. nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tkaczyk, Starachowicka SSE: 5 zezwoleń i 1,6 tys. nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

24 gru 2014 10:13


Według Tkaczyka mijający rok był dla starachowickiej strefy "istotny i kluczowy z wielu względów". Na pierwszym miejscu wymienił nową mapę pomocy publicznej, która weszła w życie od 1 lipca 2014 roku.

- Niedawno zostały wydane rozporządzenia umożliwiające przeprowadzanie procedur przetargowych i wydawanie nowych zezwoleń, które będziemy mogli wydawać zaraz po Nowym Roku. Mogę powiedzieć, że jest kolejka paru firm które czekają na to, by uzyskać pozwolenie od naszej strefy - powiedział.

Dodał, że w pierwszym kwartale 2015 roku spodziewa się trzech takich decyzji.

Ze względu na brak rozporządzeń w drugim półroczu wydawanie nowych pozwoleń było możliwe, tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. W tamtym okresie wydano pięć zezwoleń dla inwestorów, którzy zadeklarowali blisko 400 mln zł nakładów oraz ponad 1,6 tys. nowych miejsc pracy.

Czytaj też: Tarnów chce włączyć swoje tereny do krakowskiej SSE

- Gros z tych miejsc zadeklarował m.in. MAN Bus sp. z o.o. z grupy Volkswagen, który zamierza uczynić ze Starachowic centrum kompetencji produkcji autobusów miejskich na całą Europę - wyjaśnił Tkaczyk.

Według prezesa starachowickiej strefy drugie półrocze mimo braku nowych zezwoleń "nie było czasem straconym". - Prowadziliśmy szeroką akwizycję, rozpoznanie terenów i różnego rodzaju działania, w tym dotyczące naszego zaangażowania poprawy sytuacji na rynku szeroko pojętego szkolnictwa zawodowego - zaznaczył.

Dodał, że dzięki akwizycji i rozpoznaniu terenów udało się pozyskać kilka nieruchomości do strefy. W tej chwili trwa procedura zmiany jej granic.

Wśród terenów pozyskanych ostatnio przez SSE "Starachowice" znalazła się m.in. siedmiohektarowa nieruchomość w miejscowości Bliżyn w powiecie skarżyskim, w północnej części województwa świętokrzyskiego.

Czytaj też: KPMG: Nawet 287 tys. zatrudnionych w SSE jeszcze w tym roku

- To jest korzystnie położona nieruchomość kilkaset metrów od drogi krajowej nr 42, nie dalej niż 5 km od węzła na krajowej siódemce w Skarżysku-Kamiennej - wyjaśnił.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.