Tchórzewski: Uratowaliśmy 100 tys. miejsc pracy w górnictwie

- Doprowadziliśmy do kompromisu ze stroną społeczną i powołania PGG, porządkujemy sytuację w sektorze węgla kamiennego, rozpoczęliśmy restrukturyzację polskiej energetyki, działamy także na rzecz rozwoju obszaru energii odnawialnej w Polsce - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas posiedzenia rządu poświęconego podsumowaniu pierwszego półrocza pracy rządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tchórzewski: Uratowaliśmy 100 tys. miejsc pracy w górnictwie

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

17 maj 2016 16:46


Szef resortu energii podkreślił, że zmiana ustawy o działach administracji i utworzenie Ministerstwa Energii dały możliwość pełnej koordynacji działań podejmowanych przez państwo w sektorze energetycznym.

– W ramach polityki realizowanej przez rząd oraz we współpracy z innymi resortami odpowiedzialnymi za rozwój gospodarczy Polski, Ministerstwo Energii może prowadzić kompleksowe działania na rzecz wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskiego sektora energii – ocenił Krzysztof Tchórzewski.

Czytaj też: Polska Grupa Górnicza: Powstanie projekt nowego układu zbiorowego pracy

Zaznaczył, że w ciągu pół roku funkcjonowania resortu energii udało się rozwiązać istotne problemy, hamujące rozwój polskiej energetyki i sektora górniczego.

– Wznowiliśmy dialog społeczny na Śląsku, doprowadziliśmy – we współpracy ze stroną społeczną - do powołania PGG, co m.in. pozwoliło zachować 100 tys. miejsc pracy. To właśnie te nasze działania przyczyniły się do zahamowania kryzysu w sektorze – dodał Krzysztof Tchórzewski.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.