Tchórzewski o górnictwie: Priorytetem jest tworzenie miejsc pracy, rozwój a nie zamykanie kopalń

W trakcie najbliższych tygodni powinien powstać nowy program dla górnictwa. Nowe rozwiązania mają być wykuwane w drodze dialogu, między innymi z przedstawicielami strony społecznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tchórzewski o górnictwie: Priorytetem jest tworzenie miejsc pracy, rozwój a nie zamykanie kopalń

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

16 lis 2015 9:12


Polskie kopalnie maja problemy, ale trudno by było inaczej, skoro od lat nie realizowano inwestycji, nie głębiono nowych szybów. - W ostatnich latach w górnictwie nic nie robiono - zaznacza Krzysztof Tchórzewski, który ma stać na czele resortu energii.

Dialog społeczny

Ważne jest, żeby był dialog dotyczący przyszłych rozwiązań dla górnictwa. I Krzysztof Tchórzewski zapewnia, że taki dialog będzie miał miejsce.

- Jestem zwolennikiem szerokiego dialogu w górnictwie: z udziałem przedstawicieli rządu, przedstawicieli przedsiębiorstw górniczych oraz firm z zaplecza górnictwa, przedstawicieli strony społecznej i samorządowej - mówił portalowi wnp.pl Krzysztof Tchórzewski na początku września tego roku.

Bez zwolnień w górnictwie?

Zdaniem Tchórzewskiego nie ma mowy o wyciszaniu czy zamykaniu górnictwa, a priorytetem jest tworzenie miejsc pracy, rozwój a nie zamykanie. - Bezrobocie jest bowiem bardziej kosztowne niż tworzenie miejsc pracy - zaznacza Krzysztof Tchórzewski.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

izabela 2015-11-16 14:13:44

Chryste. co za PRL-owska demagogia.