Tauron będzie współpracował z Politechniką Śląską

Tauron Polska Energia podpisał 5 listopada br. z Politechniką Śląską w Gliwicach umowę ramową ustalającą zasady współpracy dotyczącą działań edukacyjnych, naukowych, badawczo-rozwojowych i doradczych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tauron będzie współpracował z Politechniką Śląską

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

5 lis 2014 19:05


Celem porozumienia jest wykorzystanie doświadczeń i dorobku naukowego uczelni oraz potencjału i pozycji spółek Grupy Tauron we wspólnych działaniach.

Czytaj też: Nauka i biznes. Takie połączenie powstało we Wrocławiu

W ramach umowy strony przewidziały m.in. organizację praktyk i staży studenckich w spółkach należących do Grupy Tauron, współdziałanie w zakresie pozyskiwania funduszy na prowadzenie wspólnych przedsięwzięć i inicjatyw badawczo-innowacyjnych, organizację studiów podyplomowych dla pracowników Tauron oraz realizację tematów badawczych w formie prac dyplomowych i naukowych.

Czytaj też: Umowa o współpracy grupy Energa z AGH

 – Przemysł nie może działać w oderwaniu od nauki, ta zasada działa także w drugą stronę. Grupa Tauron, aby rozwijać się, potrzebuje świeżego spojrzenia i wsparcia ze strony środowiska akademickiego, które kształci potencjalnych przyszłych pracowników oraz klientów firmy. Jednocześnie nasze spółki dysponują dużym doświadczeniem oraz wiedzą praktyczną, która zarówno dla studentów, jak i pracowników naukowych jest nie do przecenienia - mówi Dariusz Lubera, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.