Tarnów chce włączyć swoje tereny do krakowskiej SSE

Tarnowscy radni jednomyślnie zdecydowali w czwartek (11 grudnia) o włączeniu 53 hektarów terenów inwestycyjnych na terenie miasta do krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tarnów chce włączyć swoje tereny do krakowskiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 gru 2014 18:25


Uchwała wpłynęła pod obrady Rady Miasta z inicjatywy nowego prezydenta Romana Ciepieli.

- Poszerzenie strefy jest jedną z podstawowych szans dla Tarnowa, miasto pozostanie właścicielem gruntów - zaznaczył Ciepiela.

- Inicjatywa Tarnowa jest bardzo dobrze odbierana, ponieważ Tarnów cieszy się sporym zainteresowaniem wśród inwestorów - uważa Krystyna Sadowska ze spółki Krakowski Park Technologiczny, która zarządza krakowską SSE.

Czytaj też: Mielecka SSE zyskuje nowe tereny. Powstanie 5,7 tys. nowych miejsc pracy?

Władze miasta wytypowały tereny przy ulicy Cmentarnej, na Piaskówce oraz w okolicy ulicy Gliniańskiej. Ich zdaniem poszerzenie strefy ma przynieść nowe miejsca pracy, a dla miasta dodatkowe dochody z podatku od nieruchomości.

Jak poinformowała PAP Krystyna Sadowska ze spółki Krakowski Park Technologiczny, która zarządza krakowską SSE, inicjatywa Tarnowa jest bardzo dobrze odbierana, ponieważ Tarnów cieszy się sporym zainteresowaniem wśród inwestorów.

Czytaj też: KPMG: Nawet 287 tys. zatrudnionych w SSE jeszcze w tym roku

Według niej obie strony chciałyby, aby tarnowskie tereny zostały dołączone do wniosku o rozszerzenie krakowskiej SSE, który został już złożony w Ministerstwie Gospodarki. Obecnie opiewa on na ponad 60 hektarów terenów inwestycyjnych na terenie kilku gmin.

- Chcielibyśmy, aby ten wniosek został rozpatrzony w szybkim tempie, bowiem ma on kluczowe znaczenie dla bardzo poważnych projektów inwestycyjnych - zaznaczyła Sadowska.

Krakowska SSE powstała w 1997 r. Po ostatnim rozszerzeniu składa się z kilkudziesięciu podstref, położonych na terenie woj. małopolskiego i podkarpackiego.

Jej powierzchnia przekracza 707 hektarów. Dotąd spółka Krakowski Park Technologiczny wydała 190 zezwoleń na działalność w strefie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.