Szykują się zmiany personalne w ZA Tarnów

W piątek 8 marca w Tarnowie odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariusz Zakładów Azotowych. W porządku obrad znalazły się punkty mówiące o zmianach w radzie nadzorczej spółki i statucie firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szykują się zmiany personalne w ZA Tarnów

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/Dariusz Malinowski

7 mar 2013 13:10


Niejako bliźniacze NZWA odbędzie się tydzień później w Zakładach Azotowych Puławy. Oba walne to wynik przejęcia przez Tarnów Puław i przetasowań w akcjonariacie.

Obecnie rada nadzorcza małopolskiej spółki liczy dziewięć osób. Czy zostanie zwiększona? Według osób związanych z Azotami raczej nie. Wiele także wskazuje, że nadal swoje stanowiska mogą zachować przewodnicząca i wiceprzewodnicząca rady.

- Zarówno szefowa rady nadzorczej Monika Kacprzyk-Wojdyga, jak i wiceprzewodnicząca rady Ewa Lis to ważne osoby w Ministerstwie Skarbu Państwa. Pierwsza jest radcą prawnym w Departamencie Projektów Strategicznych, a druga naczelnikiem wydziału w Departamencie Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji. Fuzja to bardzo ważna sprawa dla MSP więc obie panie raczej nadal będą pełniły swoje funkcje. Dodatkowym argumentem jest to, że po przejęciu przez Tarnów Puław, skarb zwiększył swoją siłę w akcjonariacie małopolskiej spółki - uważa osoba związana z Tarnowem.

Według niej większe roszady mogą mieć miejsce wśród pozostałych członków rady. Choć swoje posady powinni zachować przedstawiciele funduszy emerytalnych.

Ostateczny glos w sprawach personalnych i tak jednak będzie zależał od skarbu. Po przejęciu Puław MSP ma bowiem 45,13 proc. akcji Tarnowa, co w praktyce oznacza niepodzielne rządy w spółce. Pakiety ponad 5 proc. akcji Tarnowa mają jeszcze ING OFE (9,96 proc. akcji), Norica Holding (9,68 proc.) i Aviva OFE, Aviva BZ WBK (6,45 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.