Szydło, Daimler: Nowa fabryka w Jaworze powstanie na terenach o dużym bezrobociu

• Nowa fabryka silników w Jaworze powstanie na terenach, na których jest duże bezrobocie - powiedziała Beata Szydło.
• Premier dodała, że polskiemu rządowi zależy na tym, aby w naszym kraju inwestowały marki uznane na całym świecie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szydło, Daimler: Nowa fabryka w Jaworze powstanie na terenach o dużym bezrobociu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

13 paź 2016 10:21


- Zakończone zostały negocjacje dotyczące lokalizacji w Polsce nowoczesnej fabryki, którą koncern Mercedes będzie realizował - powiedziała premier Beata Szydło podczas uroczystości w KPRM.- To jest wypełnienie naszego zobowiązania do realizacji programu gospodarczego - dodała.

Szydło wskazała, że w Planie Odpowiedzialnego Rozwoju niezwykle istotną rolę ma odbudowa przemysłu, reindustrializacja, ale również tworzenie nowych, poważnych inwestycji gospodarczych i przemysłowych, tworzenie w Polsce nowych miejsc pracy w oparciu o powstawanie nowoczesnych zakładów produkujących najnowocześniejszy sprzęt".

- W tym przypadku będziemy państwem, w którym będą produkowane nowoczesne silniki. To jest ogromna satysfakcja - podkreśliła premier.

- Nowa fabryka silników w Jaworze powstanie na terenach, na których jest duże bezrobocie - powiedziała premier Beata Szydło. Dodała, że polskiemu rządowi zależy na tym, aby w naszym kraju inwestowały marki uznane na całym świecie.

- Zakład będzie umiejscowiony na terenach, w których jest duże bezrobocie - powstaje w Jaworze. To jest pierwsza z - mama nadzieję - wielu nowych inwestycji, o których w najbliższym czasie będziemy mogli informować - powiedziała premier na konferencji prasowej.

- Zakończone zostały negocjacje dotyczące lokalizacji w Polsce nowoczesnej fabryki, którą koncern Mercedes będzie realizował - powiedziała premier Beata Szydło podczas uroczystości w KPRM. (fot.twitter.com/PremierRP) - Zakończone zostały negocjacje dotyczące lokalizacji w Polsce nowoczesnej fabryki, którą koncern Mercedes będzie realizował - powiedziała premier Beata Szydło podczas uroczystości w KPRM. (fot.twitter.com/PremierRP)

- Cieszę się, że firma o tak ogromnym dorobku, firma, która jest uznaną marka na całym świecie, podjęła decyzję o zainwestowaniu w Polsce. Ten kierunek będziemy nadal realizować, dlatego że zależy nam na tym, aby w Polsce pojawili się inwestorzy, którzy tutaj chcą realizować inwestycje dające nam nie tylko nowe miejsca pracy, nie tylko pozwalające na rozwój regionów, które w tej chwili borykają się z większym bezrobociem, ale też firmy nowoczesne, w których będą mogli odbywać staże i praktyki polscy studenci, w których będzie można kształcić kadrę inżynierską - powiedziała szefowa rządu.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.