Szkolenia dla młodych pracowników dozoru

150 osób skorzysta z cyklu szkoleniowego przygotowanego dla młodych pracowników dozoru zatrudnionych w kopalniach węgla kamiennego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szkolenia dla młodych pracowników dozoru

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

6 lis 2013 13:11


Piątego listopada zakończyły się drugie zajęcia warsztatowe z tego cyklu w siedzibie Wyższego Urzędu Górniczego.

Jak wskazuje Jolanta Talarczyk, doradca, rzecznik prasowy prezesa WUG - warsztaty zostały przygotowane w WUG-u w ramach współpracy z ZUS-em.

Szkolenia dotyczą adaptacji zawodowej w górnictwie węgla kamiennego. Są one adresowane do osób dozoru ruchu kopalń węgla kamiennego o krótkim stażu pracy.

Czytaj też: Przemysł stawia na zaangażowanie pracowników

Ta grupa uczestników została wyłoniona na podstawie analizy przyczyn i okoliczności wypadków oraz niebezpiecznych zdarzeń w zakładach górnictwa podziemnego.

Stwierdzono przypadki tolerowania przez osoby dozoru ruchu niebezpiecznych zachowań podległych pracowników, a także wysoką wypadkowość wśród osób dozoru ruchu, zwłaszcza o małym doświadczeniu zawodowym.

Podobne wnioski wynikały z badań ankietowych górniczych załóg, które przeprowadzane były w kilku kopalniach w ubiegłym roku.

Jak przypomina Jolanta Talarczyk, powtarzającymi się przyczynami wypadków i niebezpiecznych zdarzeń z udziałem osób dozoru ruchu o krótkim stażu jest niewystarczająca znajomość przepisów i obowiązków związanych z wykonywaną przez nich pracą, małe doświadczenie zawodowe oraz nieprzestrzeganie ustaleń projektów technicznych i obowiązujących procedur.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.