PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Sześciu kandydatów na prezesa Taurona

Sześciu kandydatów zgłosiło się w trwającym postępowaniu na stanowisko prezesa Taurona. Rozmowy z kandydatami odbędą się 6 kwietnia. Poprzednie postępowanie, rozpisane w sierpniu 2021 r., zakończono bez rozstrzygnięcia.

  • Autor: PAP/JP
  • 1 kwi 2022 16:14
Sześciu kandydatów na prezesa Taurona
Poprzednie postępowanie na prezesa Taurona, rozpisane w sierpniu 2021 r., zakończono bez rozstrzygnięcia (fot. mat. pras.)
REKLAMA

Obecne postępowanie Rada Nadzorcza Taurona ogłosiła 26 marca. Jak poinformował rzecznik spółki Łukasz Zimnoch, w terminie przyjmowania zgłoszeń, który upłynął w piątek, dokumenty złożyło sześciu kandydatów. Rozmowy kwalifikacyjne z nimi odbędą się w środę 6 kwietnia.

Obowiązki prezesa Taurona pełni obecnie wiceprezes ds. handlu Artur Michałowski.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Spółka nie ma prezesa od 4 sierpnia 2021 r., kiedy funkcję przestał pełnić Paweł Strączyński. Objął on stanowisko 1 kwietnia 2021 r., a 2 lipca złożył rezygnację z dniem 4 sierpnia. Tego samego dnia rada nadzorcza powołała Artura Michałowskiego - przez poprzednie pięć lat wiceprezesa spółki PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa - na stanowisko wiceprezesa ds. handlu, powierzając mu jednocześnie pełnienie funkcji prezesa spółki.

Rozpisany w lipcu 2021 r. konkurs na prezesa oraz trzech wiceprezesów Taurona nie został rozstrzygnięty. Podobnie zakończył się kolejny konkurs rozpisany w sierpniu.

Tauron Polska Energia jest spółką dominującą w Grupie Tauron, dysponującą kapitałem własnym w wysokości ponad 19 mld zł oraz zatrudniającą przeszło 25 tys. pracowników. Grupa Tauron rocznie dostarcza ok. 50 terawatogodzin energii elektrycznej do ok. 5,7 mln odbiorców, głównie w południowej Polsce. Dominującym akcjonariuszem firmy jest skarb państwa.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sześciu kandydatów na prezesa Taurona

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA